Vortice VORT HRW 20 MONO HCS egyhelységes hővisszanyerős szellőztető + páraérz.

 • 11631
 • Ingyenes szállítás!
 • Új

105 665 Ft‎

105 665 Ft‎ / db

Elérhetőség:

Raktáron

2 év garancia
Ingyenes szállítás

A Vortice Vort HRW 20 Mono HCS egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztető tökéletes megoldás az energiatakarékos szellőztetésre és penészesedési problémákra. Akár 92%-os hővisszanyerési hatékonysággal biztosítható a mindig friss levegő.

Miért hasznos a hővisszanyerős szellőztető?

 • Új építésű vagy felújított lakóterekbe jól szigetelő nyílászárók, ajtók, ablakok kerülnek beépítésre. Ebből adódik, hogy a helyiségekben elenyésző a természetes légcsere, így az elhasznált levegőn kívül bizonyos helyen a pára is bennrekedhet.
 • A szellőztető berendezés megelőzi a penészképződést, a cserélhető szűrő kiszűri a port a beáramló levegőből, a friss természetes levegő pedig jó közérzetet biztosít. Mindez hozzájárul az egészség megőrzéséhez, megelőzi a légúti megbetegedéseket.
 • A "normál" szellőztetésnél (ablaknyitás) jelentős mértékben veszendőbe megy a drága felfűtött levegő, sokkal gyorsabban kihűl a lakás, mint beáramlik a friss levegő.

A Vort HRW 20 Mono HCS hővisszanyerős szellőztető működése

A szellőztető készülék 80 másodpercen keresztül a benti elhasznált levegőt kiáramoltatja a kerámia hőcserélőn keresztül. A kifelé áramló levegő hőmérsékletét átveszi a hőcserélő.

A 80 másodperc leteltével megváltozik az áramlás iránya, és a kinti friss levegőt áramoltatja be a készülék. A friss levegő a hőcserélőn áthaladva felveszi az ott elraktározott hőmérsékletet, majd beáramlik a lakótérbe.

Hővisszanyerős szellőztető működése

Több készülék esetében ugyanezzel az ütemezéssel és technikával történik a szellőztetés, de a készülékek felváltva végzik a különböző ütemeket. Amíg az egyik készülék az elhasznált levegőt tolja ki, addig a másik a friss levegőt szívja befelé.

A beépített páratartalom érzékelővel a készülék automatikusan beindul vagy maximális ventilátorsebességbe kapcsol ha a relatív páratartalom túllépi a beállított értéket, majd visszaáll, mikor helyreállt a páraszint.

Ezzel a hővisszanyerős szellőztetési technikával optimális esetben akár 92%-os hőmegtartás is elérhető.

A Vortice hőcserélős szellőztető jellemzői

 • Kerámia hőcserélő
 • 5 különböző ventilátor sebesség (10/16/22/30/40 m3/h)
 • 3 választható üzemmód: szellőztetés hővisszanyeréssel - csak kifúvás - csak beszívás
 • Mosható G3-as szűrőbetét
 • Akár 92%-os hővisszanyerési hatásfok
 • Beépített páratartalom érzékelővel
 • Halk üzemmód (maximum 23,6 dB)
 • Szükséges falvastagság: 285 - 700 mm
 • Kezelőgombok a beltéri panel előlapján

Panellakásoknál is beépíthető speciális kialakításának köszönhetően!
Nem szükséges külső szerelés, mert a külső légbeeresztő panel és szűrő az épületen belülről is felszerelhető.

Zajszintmax. 23,6 dB
Elektromos teljesítményfelvétel1 - 5,5 W
Méretek (magasság x szélesség x mélység)Beltéri előlap: 240x224 mm
Tömeg2,55 kg
Sebességfokozat5 fokozat (10/16/22/30/40 m3/h)
Légszállítási teljesítmény10/16/22/30/40 m3/h
Külső falvastagság285 - 700 mm
Hővisszanyerés hatékonyságaakár 92%
Csatlakozó mérete160 mm furat
Szűrő osztályG3