Porlassz illóolajokat, hogy sikerre vidd a diétád!

Porlassz illóolajokat, hogy sikerre vidd a diétád!

Az aromaterápia felhasználási lehetőségei nagyon tágak, így nem kell azon csodálkozni, ha a terápiás hatású illóolajok mentálisan támogathatnak minket abban, hogy ne adjuk fel idő előtt a fogyókúrát. Mindehhez már csak egy aroma diffúzorra van szükség.

A fogyókúrázni lehet örömmel is!

Nem kell mindent a hagyományos ideológiák mentén megélned. Csakis tőled, hogy mit gondolsz magadról, a testedről, a céljaidról, a diétádról. Ha úgy állsz hozzá, hogy ez igen is egy kaland, egy út, amit akár élvezni is lehet, egészen más üzemmódban fog dolgozni a szellemed, a lelked, így a tested is. Szóval hagyd a csudába a mindenki által szajkózott mondatokat, hogy a diéta csak rossz lehet. Az illóolajok pedig ebben sietnek a segítségedre. A grapefruit és az édes narancs a felhőtlen jókedvet csempészi a mindennapjaidba, hiszen ezek a citrusok az öröm illatai. A fahéj nyugtatólag hat rád, harmonizálja a testet, a lelket és a szellemet, míg a szegfűszeg, - mely egyéb iránt remekül kiegészíti a másik kettőt – pazar aromájával elkápráztatja a tudatod, így abban az első tíz percben, amíg az éhség gyötör, fordulj hozzá bizalommal.

Használj diffúzort, azaz illóolajok párologtatására alkalmas készüléket

A légtérillatosító készülékek, más néven aroma diffúzorok a levegőbe porlasztják az illóolajokat mégpedig hőhatás nélkül, általában az ultrahang erejével. Ez forradalmi találmány, hiszen – ellentétben az illatmécsesekkel, ahol nyílt lángot használunk, mely egyébként is veszélyforrás - nem sérül az illóolajok, oly érzékeny, instabil molekulaszerkezete, így nem károsodik, ég meg, alakul át mérgező vegyületté az adott illóolaj. A légzőszerveken keresztül a terápiás hatású illóolajok rendkívül gyorsan a véráramba kerülnek, és hatnak ránk, és messze viszik az édességek körül kószáló gondolatokat, oldják a feszültséget, csökkentik a szorongást, mely esetleg a fogyókúrával járhat.

 „Nem adom fel!” illóolaj-keverék párologtatáshoz

• 3ml grépfruit (Citrus paradisi) illóolaj
• 2ml édes narancs illóolaj (Citrus sinensis)
• 0,5ml fahéj illóolaj (Cinnamomum Zeylanicum)
• 1ml szegfűszeg illóolaj (Eugenia caryophyllus)

Keverjük össze a fentebbi illóolajakat, majd töltsük egy előtte kifertőtlenített sötét üvegcsébe. Többféleképpen is alkalmazhatjuk, így zsebkendőre cseppentve egy cseppet, egyből belélegezhetjük, akár az autónkban illatpárnára is csepegtethetünk belőle. Ám ha igazán professzionális módon szeretnénk a levegőbe juttatni a terápiás hatású illóolajokat, akkor érdemes légtérillatosító készüléket, azaz diffúzort használni, melyet pont erre találtak ki. Egy átlagos méretű helyiségben 10-12 cseppet tegyünk a légtérillatosító készülék vízzel telt tartályába, majd hagyjuk, hogy beborítsa a pompás illat az egész nappalit akár.

Figyelem! A keveréket kizárólag légtérillatosító készülékben való párologtatásra lehet használni, bőrön való alkalmazása sérüléshez, égéshez vezethet, hiszen a fahéj és a szegfűszeg illóolaja agresszív vegyületeket is tartalmaz, melyek a levegőben ártalmatlanok, bőrön keresztül azonban csípő, szúró, piros foltokat is eredményezhetnek.

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Hővisszanyerős szellőztető rendszerre kérj ajánlatot most!

Miben segít a Hővisszanyerős szellőztető rendszer? A mai korszerű energetikai szempontoknak megfelelő épületek legfőbb jellemzője – a kitűnő szigetelésen túl – hogy légterük egységes és tömör. Azonban a zárt légtérben is biztosítani kell a megfelelő minőségű friss levegőt. A hővisszanyerős szellőztető berendezések nem csak a friss levegő szállításában segítenek, hanem mindezt hő veszteségminimalizálás mellet teszik. A hővisszanyerős szellőztető rendszerek a ventillátoros szellőztetés leg energiahatékonyabb megoldását kínálják.

Ajánlatot kérek!

Elfogadom

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Részletek...