Az allergia nem gyerekjáték

Dátum: júl 6, 2015
Az allergia nem gyerekjáték

Harminc, negyven éve az allergia szinte ismeretlen fogalom volt az emberek körében. "Hála" a mértéket nem ismerő iparosodásnak és levegőszennyezésnek ma már sok kisgyermek nagyon hamar megismerkedik az allergia, vagy az asztma fogalmával.

Nem csak Magyarországon, világszerte szenved az emberiség a kellemetlen tünetektől. Mert az allergia nem annyiról szól, hogy néha eldugul az orrunk. Súlyosabb esetben akár az életterünket is beszűkítheti. 

Nagyon szerencsés vagy, ha még nem vagy allergiás

Évről évre egyre több embert érint a betegség, ezért ha te, illetve a szeretteid még nem érintettek, akkor adj hálát az égnek. Viszont mivel nem a középkorban vagyunk, ahol a rossz hír hozójával bizony nem bántak kesztyűs kézzel, felhívjuk a figyelmedet egy nagyon fontos dologra. Attól még, hogy most nem vagy allergiás, vagy asztmás, még bármikor lehetsz.

Csökkentsd környezetedben a kockázati tényezőket a modern technológia vívmányaival

Azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy globálisan nem figyel az emberiség arra, és nem veszi komolyan azt, hogy a tiszta levegő mindennek az alapfeltétele. Viszont van egy hatalmas szerencsénk. Mérhetetlen intelligenciánkat nem ritkán hihetetlen hasznos dolgokra fordítjuk. Ma már nem utópisztikus képzelgés a friss, tiszta levegő otthonainkban. A párásítok, a légtisztítók, a szellőzők és a legújabb fejlesztésű légmosók szó szerint elvégzik a piszkos munkát.

Vigyázz légzőszerveidre készülékeinkkel, előzd meg az allergia kialakulását

A légtisztítók és a légmosók a legjobb barátaid lesznek az allergia, és az asztma elleni harcban. Nem is gondolnád, hogy mennyi minden szennyezheti be otthonod levegőjét. Csak töröld le a polcot és nézz rá egy hónap múlva. Jó eséllyel szinte homokozhatsz majd, olyan vastag porréteget találsz ugyanott. Pedig mindössze egy hónapról beszélünk! És ez bizony nem csak esztétikai kérdés. A szálló port folyamatosan nyeljük, és ez kiegészülve az atkákkal, állatszőrrel, tisztítószerek használata utáni maradványokkal olyan koktélt alkot, amelyben nem lesz köszönet.

Hogy miért? Mert folyamatosan ingerelni fogja a nyálkahártyát, a légzőszerveket, és te erről csak akkor szerzel tudomást, amikor a háziorvod megállapítja az allergiát.

Ne várd rettegve az allergiaszezont

A legtöbb allergiás rémálma, amikor minden virágba borul. Régebben nem értettük, ma már szinte természetes, ha valaki tavasszal folyamatosan prüszköl, fulladozik. A láthatatlan tünetek sokkal kellemetlenebbek. Említsd meg egy allergiásnak, azt hogy pihentető alvás. Nem fogja tudni, hogy miről beszélsz. Az allergia a végletekig elcsigázhatja az embert, ezért óvd magad, az otthonod levegőjét légmosóval, légtisztítóval, szellőzővel, hogy bármikor legyen esélyed a pihentető alvásra.

Az allergia, az asztma népbetegség, és bizony nem ritkán nagyon kellemetlen tünetekkel jár. Ezért, mint minden betegség esetében, a megelőzés sokkal fontosabb, és hatékonyabb fegyver, mint a már kialakult helyzet kezelése, kontroll alatt tartása. Ezért nem érdemes sokáig habozni, tisztítsd meg otthonod levegőjét, és élj szabadan, az allergia és az asztma által okozott kellemetlen tünetek néllkül.

Légmosó érdekel  Légtisztító érdekel

Válasz