Ne egyen a penész: párátlaníts!

Dátum: júl 17, 2015
Ne egyen a penész: párátlaníts!

Az otthonodban megjelenő penész sokkal veszélyesebb is lehet, mint azt elsőre gondolnád.

Amennyiben nem figyelsz, komolyan megnehezíti az életedet. Nem akarunk ijesztgetni téged, de már nem egy komoly betegséget is az ő számlájára írtak. Ezért nem érdemes háborítatlanul hagyni, terpeszkedni a penészgombatelepeket. Mi megmutatjuk, hogy pontosan mire is figyelj.

Szögezzük le az elején. A penész káros hatással van az ember egészségére, mérgezi a szervezetet. Mielőtt hipó szintű roncsolásra gondolnál, megnyugodhatsz, mert ennyire azért nem kell tartanod tőle. Ellenben megbékélned sem szabad vele, mert egy sor kellemetlen tünet keserítheti meg az életedet, illetve szeretteid életét.

Ne akarj mindenáron allergiás, asztmás lenni

Az allergia, asztma ma már népbetegségnek számít. A beszívott levegő minősége folyamatosan romlik, az immunrendszerünk egyre nagyobb terhet cipel, és így hamarabb is fárad el. Egy helyen viszont te is közbeavatkozhatsz, ez pedig az otthonod. Nagyon sok asztmás, allergiás megbetegedést meg lehetne előzni csupán azzal, ha megtisztítanánk otthonunkat a penészgombától és ezzel párhuzamosan megtisztítanánk a szoba levegőjét. Ma már párátlanítok, légmosók, légsterilizálók, légtisztítók egész sora áll a rendelkezésedre, hogy felvedd a kesztyűt a penészgombával.

Ne az okozatot, hanem az okot szüntesd meg

Nagyon sok helyen hallhatod azt, hogy a penészgombát kell kitakarítanod az otthonodból. Az összes penészölő szert reklámozó vagy forgalmazó cég arra sarkalja a vásárlóit, hogy magával a penésszel vegyék fel a harcot. Ezért nagyon sokan szélmalomharcot folytatnak, és csodálkoznak, hogy miért tér vissza a penész néhány hét/hónap leforgása alatt. A válasz kézenfekvő. Mert nem az okot szüntetik meg.

Te ne kövesd el ezt a hibát, mert a penészt egy módon tudod hosszú távon kiirtani az életedből. Ez pedig a párátlanítás. A penész a nedvességből táplálkozik. Abból pedig a hazai háztartásokban bőven találunk, hiszen nagyon sok ingatlan nincs megfelelően leszigetelve, vagy a benne lakók nem szellőztetnek rendszeresen, esetleg nem is ismerik a nedvesség és a penészedés közti összefüggést. Márpedig például a gyermekeknél egy penészes szoba akár visszafordíthatatlan károsodást is okozhat a légzőszervekben.

A párátlanítóval egy életre megszabadulhatsz a penésztől

Felejtsd el a reklámokat, ha eddig vásároltál is, többé ne emelj le a polcról mindenféle penészölőt, és ne szennyezd vele otthonodat (szerinted mennyire lehet agresszív az a vegyszer, amely ha ideiglenesen is, de likvidálja a penészt?), hanem ruházz be egy párátlanítóra. Így örökre megszabadulsz tőle és főzésnél, mosásnál vagy éppen teregetésnél sem kell aggódnod. A párátlanítón egy mozdulattal beállítod a kívánt mértéket és a szerkezet egyszerűen nem engedi a beállított érték fölé kúszni a levegő páratartalmát. Ennyire egyszerű a megoldás, amely mindössze néhány kattintásra van tőled.

Amennyiben így teszel, garantáltan penészgombától mentes lakásban, családi házban hajthatod álomra a fejed, illetve ébredhetsz fel nap, mint nap a jövőben. A párátlanítók használata a nem túlságosan magas légcsereszámú helységekben (gyerekszoba, betegszoba, hálószoba) a leginkább javallott, így tudja a készülék a legnagyobb hatékonysággal sterilizálni a levegőt!

Párátlanító berendezések

Válasz