A természeti adottságok maximális kihasználása: hővisszanyerős szellőztető 

A természeti adottságok maximális kihasználása: hővisszanyerős szellőztető 

A modern technológia, a fénysebességgel fejlődő tudomány, és természetesen az egyre jobban apadó fosszilis tüzelőanyagok miatt az emberiség figyelme egyre inkább az energia hatékony felhasználására összpontosul. Ennek egyik leglátványosabb „fecskéje” a hővisszanyerős szellőztető berendezések.

Szerinted most milyen a levegő az otthonodban? Csak azért kérdezzük, mert kint tombol a 40 fok, és még a klímák is csúcsra járatódnak, hogy ellensúlyozzák ezt a szinte már afrikai hőséget. Viszont ha a te otthonod nem klimatizált, akkor most jó eséllyel mindenhonnan a verejték folyik rólad.

Szeretnéd, hogy ne így legyen, de a klíma levegőjétől rossz a közérzeted?

A lakások, családi házak manapság már többségében jól szigeteltek, ezért a szellőzésük minimális. Ez pedig logikusan azt vonja maga után, hogy a légtér levegője nagyon gyorsan elhasználódik, valamint a páratartalom emelkedik. Eddig mit tettél ilyenkor?

  • kinyitottad az ablakot nyáron, ezzel beengedted a forró levegő az otthonodba
  • kinyitottad az ablakot télen, és pillanatok alatt lehűlt az előtte sok energiával felfűtött ingatlan
  • mindkét esetben a hideg/meleg levegő mellett por, pollenek és egyéb szennyeződések is bejutottak a légtérbe. (nem beszélve a rovarokról, bogarakról)
  • nem egyszer valakinek a nyugalmát zavartad meg azzal, hogy a szellőztetéssel beengedted az utca zaját

A megoldás neve: hővisszanyerős szellőztető

Szeretnél egyszerre védekezni az allergia, az asztma kialakulásáért felelős szennyeződések ellen, és a tiszta levegő mellett fontos, hogy az otthonodban tökéletes hőmérsékletű, és páratartalmú levegő fogadjon?

Akkor a hővisszanyerős szellőztetőt neked találták ki, amelynek a zsenialitása ismét egy tökéletes példa, hogy mennyire zseniális az emberi elme, ha hagyják kibontakoztatni egy jó cél érdekében.

A berendezés működése pofonegyszerű. Beszívja a friss levegőt kintről, bentről pedig a lakás vizes helyiségeiből a párás, elhasznált levegőt. A két különböző minőségű levegő a hőcserélőben találkozik, és nyártól, illetve téltől függően hőt cserélnek. Így a szobába felmelegített/lehűtött kinti friss levegő áramlik, míg a felmelegedett, vagy lehűlt elhasználódott levegő távozik. 

Olyan is előfordulhat nyári estéken, hogy a külső levegő hűvösebb, mint a benti. Ilyenkor a lakásból elszívott elhasznált, és a beszívott külső friss levegő egyszerűen nem megy át a hőcserélőn, hanem közvetlenül kerül az ingatlanon kívülre, illetve belülre. 

Ez mind a tied lesz egy hővisszanyerős szellőztetővel:

  • mindig egészséges, tiszta levegőt lélegezhetsz be.
  • elfelejtheted a port, polleneket így az asztmát, allergiát is
  • sosem lesz párás a lakásod, a penész ismeretlen fogalommá válik a számodra
  • az otthonodban keletkezett hőenergia újrahasznosul (csökken a rezsid)
  • nem kell az ablakokat nyitogatni

Ezek után még kérdés, hogy szükséged van-e a hővisszanyerős szellőztető berendezésre?

 

Tanácsot szeretnék, milyet és mi alapján válasszak!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Hővisszanyerős szellőztető rendszerre kérj ajánlatot most!

Miben segít a Hővisszanyerős szellőztető rendszer? A mai korszerű energetikai szempontoknak megfelelő épületek legfőbb jellemzője – a kitűnő szigetelésen túl – hogy légterük egységes és tömör. Azonban a zárt légtérben is biztosítani kell a megfelelő minőségű friss levegőt. A hővisszanyerős szellőztető berendezések nem csak a friss levegő szállításában segítenek, hanem mindezt hő veszteségminimalizálás mellet teszik. A hővisszanyerős szellőztető rendszerek a ventillátoros szellőztetés leg energiahatékonyabb megoldását kínálják.

Ajánlatot kérek!

Elfogadom

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Részletek...