A sivatagi levegőt hagyd meg a nyaralásra

A sivatagi levegőt hagyd meg a nyaralásra

Annyit olvashatsz különféle fórumokon a párátlanítás fontosságáról. Eközben egy nagyon fontos információ elvész a ködben. A párátlan levegő legalább annyira káros, mint a penésznek, gombáknak tökéletes életteret biztosító vizes levegő.

Sokkal többen küszködnek a száraz levegővel, mint gondolnád. Az ideális páratartalom 40-60% között mozog a négy fal között, és mondjuk egy 25-30%-os értéknél már kellemetlen tünetek egész sorára számíthatsz. Bőrszárasság, köhögés, fulladás, krupp, de akár fulladás is bekövetkezhet. Nem beszélve arról, hogy az allergén anyagok is könnyebben tapadnak meg a nyálkahártyádon, így az allergia, asztma kialakulására is nagyobb az esély.

Nagyon jó az, ha a lakásod levegőjét légmosóval, légtisztítóval, szellőztetővel tisztítod, de sajnos ezek hatástalanok az alacsony páratartalommal szemben. Amennyiben a fenti tüneteteket magadon, vagy szeretteiden tapasztalod, szerezz be egy párásítót és szüntesd meg a sivatagi körülményeket otthonodban! 

A gyermekek, és a krónikus légúti betegségben szenvedők vannak a legnagyobb veszélyben

A száraz levegő a teljesen egészséges, ép légutat is komolyan irritálja, viszont ha még sérült is, akkor akár állandó köhögést, fulladást is okozhat. Ha gyermek van a családban, fokozottan figyelj oda erre. Mert az ő keskeny légútjait egy apróbb vírusfertőzés már vészesen összeszűkítheti. 

Ugyancsak érdemes nagyon odafigyelned akkor, ha forgalmas út mellett laksz, mert a beáramló por, pollen, különféle szennyeződések sokkal könnyebben vernek tanyát a légutakban, ha nem megfelelő a páratartalom.

A házi praktikák csak ideiglenesen oldják meg a problémát

Számos dolgot tehetsz házilag is, ha párásítani szeretnéd a levegőt, de igazából mindegyik körülményes, és hátránnyal is jár. Van, aki azt javasolja, hogy a száradó ruhákat tedd a párásítani kívánt szobába. Szerintünk nem biztos, hogy jó, hogy azt a levegőt szívod, amelyben folyamatosan szabadul fel az öblítő, mosópor ruhán lévő maradéka. Ráadásul szabályozni sem tudod a párásítás mértékét.

Válaszd a profi megoldást, válaszd a modern párásítót

Ezzel szemben nálunk párásítók széles választékával találkozhatsz, amelyekkel a kellően párás levegőt biztonságosan, és állandóan biztosítani tudod magadnak és a szeretteidnek. Van nálunk minden, ami szem szájnak ingere. Ultrahangos párásítók, meleg párásítók, légmosók, párásító légtisztítók, inhalálásra is alkalmas párásítók, és nedvesítő betétes párásítók széles kínálatával rendelkezünk, hogy te biztosan megtaláld a legjobb megoldást a problémára.

Mert a párátlanítás mellett bizony a párásítás is nagyon fontos. Még akkor is, ha nincs is tele ezzel az információval az internet. A szervezetednél amúgy sincsen jobb információforrás. Ha sokat köhögsz, száraz a bőröd, akkor érdemes elkezdened gyanakodni, és beszerezni egy párásítót.

Párásító berendezések

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Hővisszanyerős szellőztető rendszerre kérj ajánlatot most!

Miben segít a Hővisszanyerős szellőztető rendszer? A mai korszerű energetikai szempontoknak megfelelő épületek legfőbb jellemzője – a kitűnő szigetelésen túl – hogy légterük egységes és tömör. Azonban a zárt légtérben is biztosítani kell a megfelelő minőségű friss levegőt. A hővisszanyerős szellőztető berendezések nem csak a friss levegő szállításában segítenek, hanem mindezt hő veszteségminimalizálás mellet teszik. A hővisszanyerős szellőztető rendszerek a ventillátoros szellőztetés leg energiahatékonyabb megoldását kínálják.

Ajánlatot kérek!

Elfogadom

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Részletek...