Vedd le a terhet a fűtésrendszeredről hővisszanyerős szellőztető rendszerrel

Dátum: febr 14, 2017
Vedd le a terhet a fűtésrendszeredről hővisszanyerős szellőztető rendszerrel

Egy sokba kerülő meghibásodás, javítás után, sokszor elgondolkodik az ember, hogy kicserélje-e a jelenlegi fűtési rendszerét. Pedig sokszor nincs igazán probléma vele, egyszerűen csak túl van terhelve. A legjobb technológiák sem szeretik, ha megállás nélkül kell üzemelniük, akár hónapokon keresztül. A hővisszanyerős szellőztető rendszerrel leveheted a vállukról ezt a terhet, és hálából ők pénzt takarítanak meg neked.

Az összes fűtésrendszer mellett és persze szemben is fel lehet sorakoztatni érveket. Viszont ahelyett, hogy azzal töltenénk az időt, hogy patikamérlegre tesszük őket, inkább arra helyezzük most a hangsúlyt, hogy olyan megoldást kínáljunk, amely bármilyen fűtési rendszer költségét hosszútávon csökkentheti.

A hővisszanyerős szellőztető első sorban tiszta levegőt ad

Mielőtt a költségcsökkentésről írnánk, előtte azért azt mindenképpen ki szeretnénk hangsúlyozni, hogy a hővisszanyerős szellőztető legnagyobb előnye, hogy minimális energiaráfordítással lehet tiszta levegőd az otthonodban.

Hogyan?

A hővisszanyerős szellőztetés központi egysége egy hővisszanyerő, amely egy hőcserélőből és modelltől függően, ventillátorokból áll. A technológia jóval egyszerűbb, mint amit a név alapján feltételezne az ember. A rendszer az épület belső levegőjének hőtartalmát hasznosítja, ezáltal az nem megy veszendőbe. Itt már az emberek fel szokták kapni a fejüket, amikor épp magyarázzuk a rendszer működését nekik.

Na szóval, a trükk a hőcserélőben rejlik, amelyben a belső levegő és a külső levegő találkozik, és egyszerűen hőt cserélnek. Tehát a kintről beáramló friss ugyanakkor hideg levegőt felmelegíti a már „elhasznált” belső levegő hője, és végül hidegen és elhasználtan távozik a szabadba. A friss és felmelegített levegő pedig beáramlik az otthonodba.

A hővisszanyerős szellőztető rendszerrel komoly pénzeket takaríthatsz meg

És most térjünk vissza arra, hogy hogyan lesz ebből hosszú távon több pénzed. A technológia révén az eredeti fűtésednek sokkal kevesebbszer kell közbe avatkoznia. Ez két módon is pénzt hozhat neked.

  1. Kevesebbszer kapcsol be, és kevesebb energiát használ fel arra, hogy neked például télen hőt termeljen, amivel melegíti az otthonod. Ez a hónap végén érkező csekk méretén is pozitív nyomot hagy.
  2. Annak köszönhetően, hogy a készülék kevesebbet üzemel, érezhetően megnőhet az élettartama, hiszen az alkatrészek lassabban fáradnak el benne, valamint nem lesznek állandó terhelésnek kitéve. Biztosan te is tudsz mesélni olyan történetekről, amelynek a középpontjában egy pórul járt, esetleg lehúzott ismerős áll, aki 100.000 forintokat költött 5-10 év alatt a fűtésrendszerének karbantartására, javítására. Ezt mind megspórolhatod!

A hővisszanyerős szellőztetéssel a felhasznált energia mennyisége 30-50%-kal is csökkenthető. Ha ehhez hozzávesszük, hogy még egészséges, tiszta levegőt is kapsz mellé, akkor talán nincs is jobb technológia jelenleg a piacon arra, hogy ez a két feltétel egyszerre teljesüljön.

A biztonság kedvéért, azért szeretnél egy szakértőnkkel is beszélni? Akkor az elérhetőségeink bármelyikén vedd fel velünk bátran a kapcsolatot. Nem fognak nyitott kérdések maradni benned.

Válasz