A tiszta levegő otthon, már nem kényelmi kérdés

Dátum: febr 19, 2017
A tiszta levegő otthon, már nem kényelmi kérdés

Az otthoni levegő minősége ma még nem igazán szempont az emberek többségénél. Kezdd el bátran ecsetelni a szomszédnak, hogy mennyire fontos ez, és jó esetben legyinteni fog rá. Nagyjából pont úgy, ahogyan a dohányzók legyintenek az évtizedek alatt kialakuló súlyos betegségekre.

Sokszor találkozhatsz azzal a véleménnyel is, hogy őseink is megvoltak a párásítók, párátlanítók és légszűrők nélkül. Ez félig meg is állja a helyét, de a megvoltak, nem egyenlő azzal, hogy közben nem károsodott az egészségük. Akkoriban teljesen megszokott volt, ha egy lakás, családi ház penészedett, dohos volt. Szerencsére ma már sokan másképp gondolják.

A világ megváltozott, és már a levegő sem ugyanaz

Nem merünk pontos számokat mondani, de azt bátran kijelenthetjük, hogy soha nem brummogott ennyi autó, kamion, teherautó az utakon. Sosem szennyezte ennyi gyár, ipari létesítmény a levegőt egyszerre. Ebből pedig az fakad, hogy a kinti levegő sosem volt ennyire szennyezett.

Honnan van a szoba levegője?

Hát persze, hogy a kinti levegőből. Nem viccelünk, erről sokszor elfeledkeznek az emberek. Nincs olyan, hogy a „szoba levegője”, mert az először mindig a kinti levegő, és csak azért lesz más a neve, mert az otthonunk légterébe kerül.

Mivel a kinti levegő sokkal szennyezettebb, mint akár csak 50 éve volt, ezért természetes, hogy ma már a „szoba levegője” is az.

Az állandó levegőcsere a megoldás

Több felmérés is készült arról, hogy szellőztetés, levegőtisztítás vagy éppen párátlanítás nélkül, milyen mértékben változik (romlik) a levegő minősége. A számokkal itt se törődünk, mert ennél sokkal kézelfoghatóbbak a jelek.

  1.      felhalmozódik a pára
  2.      kicsapódik a pára
  3.      kialakul a penész
  4.      hosszú távon ez betegségeket okozhat, és az épület szerkezetét is roncsolhatja
  5.      igazi baktérium és vírustenyészetté válhat az otthonunk
  6.      a CO2 is felmalmozódhat, és mi csak annyit veszünk észre ebből, hogy fáradtak, kimerültek és ingerlékenyebbek vagyunk

Ezt a folyamatot nem orvosolni kell, hanem megelőzni

Nem szeretnéd ezeket a jeleket az otthonodban tapasztalni? Akkor neked két készülékre van szükséged. Egy légtisztítóra és egy párátlanító készülékre. A légtisztító semlegesíti a levegőben lévő, az egészségre ártalmas szennyeződéseket, vegyi anyagokat, baktériumokat és vírusokat. A párátlanító, pedig optimális szinten tartja a levegő páratartalmát, így nem halmozódik fel a pára, és nem indul el a penészképződés.

Ez pedig számos módon lesz kedvező hatással rád és a szeretteidre. Mit tapasztalhatsz?

 • kevesebb betegség, vagy gyorsabb gyógyulás
 • jobb közérzet
 • megszűnő fáradtságérzet
 • enyhülő allergiás tünetek

Szeretnél ilyen változásokat az életedben? Akkor kattints ide, és tekintsd meg a légtisztító és párátlanító készülékeinket… végre lélegezz fel!

Válasz