A hővisszanyerős szellőztető működése és hasznossága

A hővisszanyerős szellőztető működése nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a beltéren uralkodó levegő minőségére tartósan ne lehessen panaszunk. Mindezt ráadásul anélkül valósíthatjuk meg, hogy a friss levegő biztosítása megnövelné a fűtési költségeket.

A bejegyzés keretei között a hővisszanyerős szellőztető működése mellett az alkalmazásából fakadó fontosabb előnyöket is megmutatjuk, külön-külön kitérve a téli, illetve a nyári viszonyok közötti hasznosulásra.

A hővisszanyerős szellőztető használatából származó előnyök

A készülék használatának hozzáadott értéke abban rejlik, hogy a beltéren uralkodó levegő minőségét anélkül tudjuk feljavítani, hogy a helyiségben uralkodó hőmérséklet lecsökkenne. Vagyis a tartósan megfelelő minőségű levegő rendelkezésre állását segíti elő, mégpedig a fűtésszámla indokolatlan megnövelése nélkül.

A hővisszanyerős szellőztető tehát egyszerre segíti a kényelmet, a tartós egészséghez elengedhetetlen feltételek megteremtését, illetve a fűtéssel kapcsolatos költségek optimális szinten tartását. Ahogy mondani szokás, a használatával több legyet is üthetünk egy csapásra.

Fontos azonban különbséget tenni aközött, hogy a készülék miként hasznosul téli, illetve nyári viszonyok között. Nézzük is ezt meg bővebben.

Így hasznosul a hővisszanyerős szellőztető téli viszonyok között

A hűvösebb periódusban, télen a fűtési időszakban kintről friss, ugyanakkor száraz és hideg levegő áramlik a hővisszanyerős szellőztetőbe. A készülékben elhelyezett hőcserélőn áthaladó levegő rövid időn belül felmelegszik.

Maga a gyors melegítés egyébként a kisebb légcsatornákon pontosan ellenkező irányba haladó levegőnek köszönhető, ami egyébként a folyamat következtében hűlni fog. Az immáron felmelegített levegő egy ventilátor segítségével a lakótérbe jut, a lehűlt, párás és rossz minőségű levegő pedig távozik.

Tehát kizárólag hőcsere valósul meg, a rossz minőségű és a friss levegő semmiképp nem keveredik egymással.

Nyáron ez jellemző a hővisszanyerős szellőztető működésére

Nyáron, amikor az általános hőmérséklet jóval magasabb, a hővisszanyerős szellőztetőnek is másként szükséges hasznosulnia. A folyamat első lépéseként odakintről meleg, sokszor párás, ugyanakkor friss levegő áramlik a készülék belsejébe.

A belül működő hőcserélőn áthaladva aztán egészen gyorsan le is hűl, ennek köszönhetően a szerkezet ventilátora már ezt a hűvösebb levegőt juttatja a helyiségbe. Ezzel párhuzamosan bentről pedig jóval hűvösebb levegőt szív el a gép.

A folyamat eredményeként tehát ismét létrejön a hőcsere, a lakásban tehát jobb minőségű levegő uralkodhat, a párás, rosszabb levegő pedig szabadon távozhat a kültér irányába.

Hol érdemes leginkább fontolóra venni a hővisszanyerős szellőztető alkalmazását?

A webáruházunkban is kapható hővisszanyerős szellőztető működéséből származó előnyök egyaránt kihasználhatók a kisebb vagy nagyobb családi házak, társasházak vagy akár a panellakások környezetében is. Amennyiben indokoltnak találjuk, akkor a gyakorta látogatott nyaralónál, illetve hétvégi háznál is alkalmazható egyébként a készülék.

Ezenfelül irodákban, intézményekben, illetve egyéb professzionális célokra használt helyszíneken is segíthet tartósan friss és jó minőségű levegőt teremteni anélkül, hogy mindez a fűtéssel kapcsolatos költségek indokolatlan emelkedésével járna együtt.