A páratartalom-mérő gyakorlatilag a belélegzett levegő minőségének az egyik roppant hasznos visszajelzője. A készülék használatával ugyanis mindig tudhatjuk, mennyire felel meg az uralkodó páratartalom a kívánalmaknak. A cikkben részletesen is megmutatjuk tehát a páratartalom-mérő használatával járó előnyöket.

Ezért kiemelten fontos megfelelő szinten tartani a páratartalmat a környezetünkben

Az általunk rendszeresen belélegzett levegő minősége szempontjából a hőmérséklet és a mennyiség mellett a páratartalom ugyanolyan kiemelt tényezőnek számít. Ha erre nem figyelünk oda tudatosan, azzal az egészségünket sodorjuk veszélybe.

Merthogy a szélsőségesen magas páratartalom hatására könnyebben jelenik meg a penész és lesz nehezebb a levegő, középtávon felső légúti megbetegedéseket és allergiást tüneteket kiváltva. Persze az ellentétes irány sem javasolt.

Az alacsony páratartalom ugyanis záros határidőn belül kiszárítja a nyálkahártyát, aminek a hatására szintén légúti rendellenességek alakulhatnak ki.

Mekkora páratartalom javasolt leginkább minden egyes helyiségben?

Az optimális tartomány egész pontosan a 40 és 60% között húzódik meg. Ahogy fentebb már taglaltuk, alatta vagy felette már olyan körülmények alakulnak ki közép- és hosszú távon, amelyek komolyan veszélyeztetik a helyiségben tartózkodók egészségi állapotát.

Ez pedig akár otthoni, irodai vagy egyéb környezetben is nemkívánatos körülménynek számít. Már csak arra a kérdésre kell pontos választ, illetve megoldást találni, hogy miként lehet folyamatos jelleggel kontroll alatt tartani a beltéri páratartalom alakulását.

Pontosan itt jön képbe a páratartalom-mérő rendszeres alkalmazásának hozzáadott értéke.

A páratartalom-mérő segíthet folyamatos kontroll alatt tartani a levegő minőségét

A páratartalom-mérő egy viszonylag kisebb méretű, kevés helyet foglaló, cserébe borzasztó egyszerűen használható eszköznek számít. Az elnevezésének megfelelően pontosan azt segíti elő, hogy bármikor rápillantva láthassuk, mi a helyiségben uralkodó páratartalom aktuális értéke.

Mit nyerünk a használatával? Nemcsak találomra ítéljük meg a helyzetet, hanem pontos adataink lesznek a páratartalom szintjéről, méghozzá instant módon. Vagyis gyorsan tudunk reagálni annak érdekében, hogy a páratartalmat újfent a kívánt tartományba tereljük.

Ezt értelemszerűen megoldhatjuk otthoni praktikákkal, párásító vagy párátlanító készülékkel vagy egyéb bevált megoldásokkal is. A legnagyobb előny, hogy nem vaktában próbálkozunk. Ehelyett mérhető, számszerű adataink lesznek az életminőségünket komolyan befolyásoló páratartalom alakulásáról.

A páratartalom-mérő kiemelt szerepe a gyerekszobában

Habár a páratartalom-mérőnek kétségkívül a lakás minden pontján komoly hozzáadott értéke van, viszont a gyerekszoba környezetében még inkább felértékelődik a jelentősége. A gyerkőcök szervezete ugyanis kevésbé ellenálló az optimálistól eltérő páratartalom hatásainak.

Azt viszont értelemszerűen nem szeretnénk, hogy a még kiskorú csecsemő vagy gyerkőc maradandó egészségügyi rendellenességeket szenvedjen a nem megfelelő páratartalom miatt. A webáruházunkban kapható páratartalom-mérő segítségével szerencsére ez könnyen áthidalható, optimális körülményeket teremtve ezzel a gyereknek, no és persze megnyugvást a szülőknek.