Mi az, amit az ózongenerátor működési elve kapcsán mindenképp tudni érdemes? Milyen elven működik tehát maga a készülék, és milyen hasznossága lehet a gyakorlati alkalmazásának? A cikkben ezeket a kérdéseket válaszoljuk meg.

Mindezen felül azokat a szóba jöhető alkalmazási helyeket is meg fogjuk világítani, ahol az ózongenerátor rendszeres használata kifejezetten sok hasznot termelhet.

Tegyük gyorsan tisztába, mire is jó az ózongenerátor?

Az ózongenerátor legfontosabb hozzáadott értéke a fertőtlenítő hatásában rejlik. A hatásmechanizmusának titka, hogy a baktériumokkal, vírusokkal, penésszel, gombával, nemkívánatos szagot okozó elemekkel szemben az ózonnál nem kell erőteljesebb fertőtlenítő.

Maga az ózongenerátor pedig olyan készülék, aminek a segítségével magát az ózont tudatosan, célzottan és a kívánt mennyiségben van lehetőség előállítani. Ez pedig a fentiek olvasatában elképesztően hasznos eszközként funkcionál.

Nézzük is meg a következőkben azt, hogy milyen elven, illetve folyamatok mentén működik és dolgozik maga az ózongenerátor.

Az ózongenerátor működési elve egyszerűen és érthetően

A folyamat első lépésének lényege, hogy az ózongenerátor a környezeti nyomáson lévő gázt nagyfeszültségű elektródához irányítja. A feszültség kapcsán kiemelten fontos, hogy legyen kellőképpen nagy a gázmolekulák ionizációjához.

Ugyanakkor nem szabad elérnie az átütési feszültséget, elkerülve így a kifejezetten hangos kisülést, illetve szikrázást. Ezután jöhet a második lépés, amikor ultraibolya sugárzással bombázzák szét azokat az oxigénmolekulákat, amiket az első fázisban nem sikerült ózonná alakítani.

A metódus eredményeként a három oxigénatomot magába foglaló molekuláról egy atom leválik, kettőből oxigén lesz. A harmadik pedig az instabilitása miatt könnyen kémiai reakcióba lép szinte bármivel, oxidáló és fertőtlenítő hatást kifejtve, kiiktatva így a szagokat.

Hol tud leginkább érvényesülni az ózongenerátor jótékony hatása?

Kétség sem nagyon férhet hozzá, hogy az ózongenerátor fertőtlenítő hatása mostanság erősen szükséges értéknek számít. Elvégre a levegőben terjedő vírusok, baktériumok és fertőzések kiiktatásának elősegítésére talán minden korábbinál nagyobb igény mutatkozik.

Hogy néhány példát soroljunk fel, többek között az oktatási intézmények, a különféle hivatalok és középületek, az irodaházak és céges épületek egytől egyig szóba jöhetnek, mint az ózonfertőtlenítő lehetséges felhasználási környezete.

Gyűjtőmegnevezéssel élve olyan körülmények között tehát erősen indokolt lehet a készülék bevetése, ahol viszonylag sok ember tartózkodik egyazon légtérben, mégpedig ugyanabban az időben.

Az ózonfertőtlenítő alkalmazását indokló egyéb tényezők és fontosabb körülmények

Ahogyan azt már fentebb is említettük, a webáruházunkban kapható ózonfertőtlenítő másik kiemelt hozzáadott értéke a szagtalanító hatásában rejlik. Vagyis a fertőtlenítésen túl akár a nemkívánatos szagok semlegesítése végett is ki tudjuk aknázni a benne rejlő potenciált.

Ennek a sajátosságnak pedig kifejezetten komoly szerepe lehet olyan helyeken, ahol a kellemetlen szagok bizony gyakori jelenségnek számítanak. Konyhák, éttermek, élelmiszeripari üzemek, továbbá mezőgazdasági egységek épületeiben például keresve is nehezen találhatunk kedvezőbb megoldást.