A párásító készülék a gyerekszobába majdhogynem elengedhetetlen készüléknek számít, hogy a páratartalom tartósan alatta maradjon a kívánt tartománynak. A cikkben részletesen is megmutatjuk, hogyan is segít a párásító áthidalni ezt a nemkívánatos körülményt.

Lesz szó az ideális páratartalom kérdéséről, a gyerekszoba javasolt körülményeiről, no és persze a párásító készülék hasznosulásáról is a gyerekszobában.

Röviden a páratartalom és a gyerkőcök egészsége közötti összefüggésről

A még fejlődésben lévő gyermekek szervezetről fontos tudni, hogy sokkal kevésbé tud ellenállni a nem optimális körülményeknek. Például annak, amikor a túl magas vagy alacsony páratartalom miatt tartósan rossz levegőt kell belélegezniük.

Ilyenkor ugyanis akaratlanul is megjelennek a kellemetlen felső légúti megbetegedések, amik szélsőséges esetben akár maradandó károsodással is járhatnak. Ezt minden bizonnyal nem szeretnénk a gyermekünknek, legyen szó éppenséggel kisbabákról vagy néhány éves és még cseperedő lurkókról.

Alapvetően milyen célt szolgál a párásító készülék a lakásban?

A párásító készülék a nevéből adódóan is a szélsőségesen alacsony páratartalom nemkívánatos körülményeit hivatott optimalizálni. A párátlan levegőt tartósan belélegezve ugyanis előbb vagy utóbb sérülni fog a nyálkahártya, méghozzá a száraz levegő miatt.

Ez a negatív tényező egy felnőtt esetében is veszélyes, egy gyermeknél viszont még inkább kockázatokat rejt magában. Úgyhogy a párásító készülék hozzáadott értéke a gyerekszobában ott rejlik, hogy segít ideálissá alakítani a bent uralkodó páratartalmat.

Méghozzá anélkül, hogy ezzel bármilyen szinten zavarná a gyerkőcök nyugalmát vagy komfortérzetét. Olyan, akárcsak egy alig látható testőr, aki folyamatos jelleggel vigyáz a kicsik egészségének a megőrzésére.

Milyen körülmények indokolhatják a párásító készülék alkalmazását a gyerekszobában?

A fentiekből már kiderülhetett, hogy a tartósan párátlan levegő miatt lehet indokolt a párásító rendszeres használata. Adja magát persze a kérdés, hogy mi alapján lehet ténylegesen meggyőződni arról, hogy a levegő párátlan.

Erre a célra leginkább a könnyedén beszerezhető páraszintmérők használata a javasolt. Ezek a viszonylag kis méretű szerkezetek pillanatok alatt mutatják az aktuális értéket, hogy ne kelljen becslésekre és tippekre alapozni.

Ahogy a lakás minden egyes pontján, a gyerekszobában is a 40 és 60 százalék közötti tartomány elérése legyen a cél. Amennyiben a kapott érték 40 százaléknál alacsonyabb, akkor jöhet a párásító készülék, lehetőség szerint minél hamarabb.

Mire figyeljünk, amikor elhelyezzük a párásító készüléket a gyerekszobában?

Értelemszerűen kulcsfontosságú, hogy a gyerekszobába telepített párásító készülék lehetőség szerint minél magasabb helyre kerüljön. Ezáltal az önfeledten játszó gyermekek még csak véletlenül sem tudják azt kiiktatni, vagy akár véletlenül is negatívan befolyásolni a működését.

A szekrény egy-egy magasabb polcán elhelyezett párásító készülék tehát segít áthidalni ezt az esetleges körülményt. Emellett pedig annak is komoly előnye van, hogy az alkalmazott párásító készülék majdhogynem észrevétlenül, ugyanakkor változatlan hatékonysággal tudja optimalizálni a gyerekszoba levegőjét. Keress minket bizalommal, amennyiben segítségre lenne szükséged a választás kapcsán!