Ebben a bejegyzésben a modern és felhasználóbarát split klímákkal foglalkozunk kiemelten. Vagyis megnézzük, mit is értünk pontosan split klíma alatt, milyen fajtái és típusai léteznek ezeknek a modern berendezéseknek, emellett pedig a használatukból fakadó előnyökre is kitérünk.

Tesszük mindezt abból a megfontolásból, hogy a modern split klímák jelentőségét egyre kevésbé lehet megkérdőjelezni. Ennek szellemében nem árt tisztában lenni a hasznosságukkal és az előnyeikkel.

Tegyük gyorsan tisztába, mi is az a split klíma?

Maga a megnevezés angol nyelvterületről származik. A „split” kifejezés ugyanis nyers fordításban „osztott” megoldást jelent. Vagyis a split klímát nevezhetnénk akár osztott klímának is. A lényeg, hogy a split klíma beltéri és kültéri egysége egymástól el van választva.

A split klíma két különálló egységét egyébként rézcsövekkel szokás egymással összekötni. A megfelelő telepítés mellett a split klíma használata kiemelt hatékonyság mellett valósítható meg. Nem véletlen, hogy a manapság alkalmazott klímaberendezések döntő többsége ebbe a kategóriába sorolható.

Milyen előnyök származhatnak a split klíma alkalmazásából?

A használat egyik legkomolyabb előnye a split klíma által kibocsátott zaj nagyságában keresendő. Mivel a berendezés kültéri egysége kívül esik az épületen, ennek köszönhetően lényegesen alacsonyabb zajszinttel lehet kalkulálni még az intenzívebb használat keretei között is.

Fontos szempont lehet az is, hogy a nagy nyári melegekben kivitelezett hűtés során keletkező hőmennyiség szintén kültéren összpontosul. Ráadásul a modern split klímák gyakorlatilag bárhová könnyen felszerelhetők, ráadásul az esztétikum szempontjából is abszolút megfelelnek a velük szemben támasztott elvárásoknak. Nemcsak hasznosak, de szépek is.

A split klímák különféle típusai és fajtái

Gyakori típusnak számít az úgynevezett oldalfali split klíma. A mono változat egy kültéri és egy beltéri egységből áll össze, a duó verziónál egy kültéri és két beltéri egység működik, a trió opciónál pedig az egy kültéri egység három beltéri egységgel egészül ki.

A kazettás split klímákat álmennyezetbe szokás illeszteni, ugyanakkor a kiemelkedő hatékonysága egészen magas beszerzési árral párosul. Illetve fontos lehet még megemlíteni a légcsatornás split klímákat is.

Utóbbiak leginkább olyan helyeken működhetnek kifogástalan hatékonysággal, ahol egészen sok kis helyiség található, emellett pedig a csövek tetőtérben, illetve álmennyezetben is vezethetők.

Amire a split klíma telepítése kapcsán erősen javasolt odafigyelni

A webáruházunkban kapható split klíma telepítésének és üzembe helyezésének az egyik leglényegesebb szempontja nyilván az, hogy az alkalmazással olyan hatékonyságot sikerüljön elérni, amire csak lehetőség van. Ennek a sikeres megvalósításához a legfontosabb szempont a kültéri és beltéri egység közötti távolság.

Minél közelebb sikerül egymáshoz telepíteni a két különálló szerkezetet, annál kedvezőbb opció nyílhat meg a split klíma kiemelkedő hatékonyságához. Ez legyen tehát az elsődleges aspektus, amire az előzetes tervezés, illetve a kivitelezés során gondot fordítunk. Ha így járunk el, akkor a split klíma nemcsak megfelel az elvárásoknak, de még túl is szárnyalhatja azokat.