Hogyan is érdemes elképzelni azt, amikor egy korszerű klíma két beltéri egységgel dolgozik? Milyen előnyökkel járhat ez a megoldás, és mire érdemes leginkább odafigyelni akkor, amikor a kivitelezése a feladat?

A bejegyzésben ezekkel a kérdésekkel foglalkozunk kiemelten. Tehát igyekszünk minél inkább rávilágítani a klíma két beltéri egységgel történő működtetésének az előnyeire és hozzáadott értékére.

Mikor lehet indokolt a klíma két beltéri egységgel történő felszerelése?

A két beltéri egység alkalmazása leginkább akkor indokolt, amikor két egymástól különálló helyiségben is cél a hőmérséklet szabályozása. Nagyobb családi házakban, lakásokban, illetve irodahelyiségekben egyaránt elképzelhető ez a fajta forgatókönyv.

Fontos, hogy a két beltéri egységgel működő rendszer split klímaként funkcionál. Természetesen maga az elnevezés is hűen tükrözi ezt, elvégre a beltéri és kültéri egység egymástól elkülönülve dolgozik. Nézzük is a legfontosabb tényezőt, avagy a klíma két beltéri egységgel történő alkalmazásának előnyeit.

Milyen előnyökkel járhat a két beltéri egységgel működő klíma alkalmazása?

Mindenekelőtt a kényelmi faktort kell megemlíteni. Ha ugyanis két beltéri egységgel szerelt a multi klímarendszer, akkor egyszerre uralkodhat komfortos levegő a lakás több helyiségében is. Nézzük ezt meg egy konkrét példán keresztül.

Ha mondjuk a két beltéri egység közül az egyik a nappaliban, a másik pedig a hálószobában kap helyet, akkor jó eséllyel sikerült lefedni az otthon legtöbbször használt helyiségeinek a java részét. Vagyis kellemes hőmérséklet uralkodhat kora este a családi tévénézés alatt, majd pedig utána az éjszakai alváshoz is.

Mire figyeljünk, amikor a klíma két beltéri egységgel való működését tervezzük?

A precíz és tudatos tervezés kulcsfontosságú a klíma két beltéri egységgel történő működtetése kapcsán. Nem mindegy ugyanis, hogy a webáruházunk kínálatából kiválasztandó multi klímarendszer kültéri egysége milyen hatékonysággal képes ellátni a két beltéri egységet.

A beltéri egységek leginkább optimális elhelyezése az, amikor az egymással szomszédos helyiségek válaszfalának két oldalára sikerül telepíteni őket. Lehetőség szerint olyan formában, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz, illetve a kültéri egységhez.

Ha ugyanis a beltéri egységek akár egyike is túl messzire kerül a kültéri egységtől, azzal máris nagyobb távolságot kell megtennie a levegőnek, és akár komolyabban is csökkenhet a komplett klímarendszer hatékonysága.

Hogyan érdemes kalkulálni, ha a tervek alapján a klíma két beltéri egységgel dolgozik?

Valamelyest érdemes számolni a klíma két beltéri egységgel történő ellátása kapcsán plusz ráfordítással. Vagyis nem árt kalkulálni a második beltéri egység árával, illetve a telepítés is némileg komplexebb feladat.

Persze jobban belegondolva könnyű belátni, hogy egy jó eséllyel megtérülő befektetésről van szó. Merthogy hálás szívvel gondolunk majd a nyári nagy forróság idején arra, hogy az építkezés vagy a felújítás keretei között igenis rászántuk a szükséges pénzt, időt és energiát a két beltéri egységre.

A némileg plusz ráfordítást igénylő megoldás igenis megszolgálja az árát, különösen az utóbbi években jellemző komoly nyári forró napok idején.