Röviden és tömören jelen bejegyzésünkben nem másra kerül sor, mint hogy felsoroljuk, milyen hatásokkal is járhat, amennyiben természetes állapotában otthonunk levegője vagy túl párás, vagy túl száraz. Nem vitás, egyik véglet sem ideális, nem véletlen szokás emlegetni az arany középutat.

Azoknak, akik olvasgatnak a honlapunkon, már nem lehet újdonság, hogy a túlzottan párás levegő bizony igen kellemetlen mellékhatásokkal járhat: egyrészt a baktériumok szaporulatának igazi melegágya, a kórokozók terjedésének és a vírusok gyors és könnyű kialakulásának nyújtanak remek lehetőséget, de még nagy eséllyel jelenik meg a penész is. Mi a teendő, amennyiben ezeket a tüneteket tapasztalja? Nézzen körül webáruházunk párátlanító részlegén, s válassza ki az igényeinek leginkább megfelelőt, hogy orvosolni tudja a problémát, és normalizálja az otthona levegőjének páratartalmát!

Mi a teendő, ha a levegő nem túl párás, hanem éppen az ellenkezője, túl száraz? Sokan esnek abba a hibába, hogy azt képzelik, a túlságosan száraz levegő sokkal kevesebb mellékhatással (ha nem egyáltalán semmi negatívval) nem jár, ellentétben a túlságosan párás levegővel, de a valóságban ez koránt sincsen így. Példának okáért egy túlságosan száraz levegőjű helyiségben való huzamosabb tartózkodás a nyálkahártya kiszáradásához vezethet, mely végül irritációhoz, s a szemek esetén akár még kötőhártya gyulladáshoz is vezethet. Kezelési útmutató: párásító berendezés azonnali igénybevétele, mely éppen ugyanúgy, mint az ellentéte, a párátlanító, képesek normalizálni a levegő normáltól eltérő különbségeit, szinten tartva az ideális páratartalmat.

Ne habozzon, rendelje meg még ma az Önnek szükséges készüléket, s kezdje akár a holnapot a tökéletes levegőjű otthonában, betegségektől mentesen, hiszen így kerek az élet!