Mobil klíma vagy split klíma? Melyiket érdemes választani? Mit érdemes egyáltalán mérlegelni akkor, amikor dönteni készülünk a kérdésben? Milyen előnyei lehetnek a mobil klíma, valamint a split klíma használatának?

A cikkben ezeket a kérdéseket vesszük végig. Bízunk benne, hogy ezáltal segíteni tudunk a mobil klíma és split klíma közötti döntés meghozatalában.

A mobil klíma hasznosságáról dióhéjban

Ahogyan arra az elnevezés is utal, ezek a készülékek könnyen mozgathatók és kezelhetők. Alapvetően egyszerű összetétel és mobil kivitel említhető velük kapcsolatban. Tetszés szerint oda tesszük és ott használhatjuk őket, ahol éppen szükség van rájuk.

Mindössze a kivezetést kell megoldani. Persze a mobil kivitelnek ára is van, úgyhogy az energiafogyasztás terén rendre több energiát igényelnek. Nem beszélve arról, hogy a jellemzően ideiglenes elhelyezés miatt sokszor kerülgetni is kell őket a lakás egy-egy pontján.

Amit a split klíma működéséről és használatáról alapvetően tudni érdemes

A felépítése úgymond osztott, szemben a mobil klímák egyszerűbb struktúrájával. A split klímának tehát van egy beltéri és kültéri egysége. Ennek köszönhetően kevésbé zajos, egyúttal a meleg levegő kivezetése könnyebben megoldott a segítségével.

Fontos ugyanakkor hozzátenni, hogy maga a telepítése és az üzembe helyezése komolyabb körültekintést igényel. Merthogy egyáltalán nem mindegy az, hogy a split klíma kültéri egysége hogyan és milyen módon kerül elhelyezésre.

Úgyhogy split klíma mindenképp tartósabb megoldást kínálhat, ugyanakkor a telepítését meg kell oldani egy hozzáértő szakember vagy brigád segítségét igénybe véve.

Mit érdemes fontolóra venni akkor, amikor a mobil klíma vagy split klíma között mérlegelünk?

Mint oly sok esetben, itt is a felhasználás várható jellege, intenzitása és gyakorisága lehet a leginkább mérvadó. Nem mindegy például, hogy magát a klímát várhatóan csak egy-egy tikkasztó napon fogjuk használni, vagy a nyár nagy részében üzemelnie kell.

Fontos tényező továbbá, hogy a klíma kapcsán inkább preferáljuk az állandó elhelyezést, vagy pedig az igényeinkhez inkább a mozgatható és szabadon változtatható jelleg áll közelebb. Gyakorlatilag ezeket a kérdéseket célszerű feltenni magunknak.

Nyilván nem árt az sem, hogyha tudunk beszélni egy, a témában jártasnak számító szakemberrel, továbbá megkérdezzük az ismerősöket is a tapasztalatokról.

Mobil klíma vagy split klíma – melyiket érdemes választani?

Ahogyan azt már fentebb is kifejtettük, a mobil klíma vagy split klíma kérdésben leginkább az egyéni megfontolások, felhasználás és szimpátia alapján érdemes dönteni. Vagyis a leginkább kézenfekvő először átgondolni magát a felhasználást, majd ehhez mérten választani a kínálatból.

Lényeges kérdés természetesen, hogy a klíma márkáját, méreteit és kapacitását igazítsuk a felhasználás várható körülményeihez. A túlságosan kicsi, illetve a túlzottan nagy klímaberendezés használata ugyanúgy mehet a hatékonyság rovására. Függetlenül attól, hogy mobil klímáról vagy split klímáról van szó.

Bárhogy is döntünk, érdemes időben lépni a megvalósítás irányába. Mire beköszönt az igazi nyár a harminc fok feletti hőmérséklettel, akkor már nehéz mobil vagy split klímát kézre keríteni, nem beszélve a szerelők túlzsúfolt naptáráról.