Akció! Mitsubishi Electric LOSSNAY LGH-25RX5-E entalpiás hővisszanyerős szellőztető Kinyit

Mitsubishi Electric LOSSNAY LGH-25RVX-E entalpiás hővisszanyerős szellőztető

MITSUBISHI-ZUBADAN MITSUBISHI-ZUBADAN

LGH-25RVX-E

Új

A Mitsubishi Electric Lossnay nagy hatékonyságú entalpiás hővisszanyerős szellőztető berendezése a hagyományos lemezes hővisszanyerőkkel szemben, télen úgy nyeri vissza a kidobott levegő hőtartalmát, hogy a befújt levegőt egyben elő is nedvesíti elkerülve ezzel a fűtési időszakban jelentkező kellemetlen levegő kiszáradást.

Több információ

Elérhetőség: 2-3 munkanap

0 db

Ingyenes szállítás

508 705 Ft‎

ÁFA-val

598 474 Ft‎ ÁFA-val

-89 769 Ft‎

508 705 Ft‎ / db

3 év garancia

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink:
gls posta
Szállítási idő:

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

Vásárolj még 25 000 Ft‎ értékben az ingyenes szállításhoz!

Több információ

Garanciális feltétel:

A Mitsubishi Electric Lossnay LGH garanciális beüzemeléséhez fagyvédelmi előfűtő kalorifer és előszűrő beépítése szükséges.

A készülék ára az előírt kalorifer és előszűrő árát nem tartalmazza.

A Mitsubishi Electric Lossnay nagy hatékonyságú entalpiás hővisszanyerős szellőztető berendezése a hagyományos lemezes hővisszanyerőkkel szemben, télen úgy nyeri vissza a kidobott levegő hőtartalmát, hogy a befújt levegőt egyben elő is nedvesíti elkerülve ezzel a fűtési időszakban jelentkező kellemetlen levegő kiszáradást. Az entalpiás szellőztetők (rekuperátorok) további nagy előnye, hogy a korszerű, jól záródó nyílászárók mellett fellépő befülledést és penészesedést is képesek megakadályozni a többlet páratartalom kidobásával – a nagy hatásfokú hővisszanyerés fenntartása mellett. Az entalpiás hővisszanyerők szárítása, illetve párásítása az ún. egyensúlyi állapotig, automatikusan működik.

A Lossnay szellőztető berendezés nyáron a beépített automatikus by-pass funkcióval passzív hűtést is képes biztosítani. A berendezés gyárilag előkészített csatlakozására opciós CO2 (széndioxid) érzékelő köthető a legmagasabb elvárásnak megfelelően.

A Mitsubishi Electric Lossnay entalpiás hővisszanyerős szellőztető berendezése nemcsak a lakótér hőjét nyeri vissza szellőztetés közben, de egyben szárítja illetve nedvesíti is a befújt friss levegőt. A szárítás vagy nedvesítés ún. egyensúlyi állapotig történik aszerint, hogy a lakás levegője a külső, beszívott friss levegőhöz képest nedvesebb vagy szárazabb, így a Mitsubishi Electric Lossnay rekuperátor  télen és nyáron egyaránt „magától” szabályozza lakásunk légállapotát. A hagyományos lemezes hővisszanyerőknél megszokott túlszárított téli állapot nem fordul elő, a megfelelően nedves levegő mellett a lakás nyílászárói nem párásodnak be, a fal nem penészedik.

A Lossnay entalpiás hővisszanyerős szellőztető berendezés télen és nyáron egyaránt kellemes komfortot teremt a lakásban. Télen a magas hatásfokú hővisszanyerésnek köszönhetően a lakótér melege szellőztetéskor nem távozik az utcára, annak hője gyakorlatilag teljesen újra hasznosul. Nyáron hasonló a helyzet; a lakás hűvöse szellőztetéskor szintén bent marad miközben friss, pollenmentes környezetben tartózkodunk a kánikulában. Felülethűtéses épületekben a Lossnay entalpiás szellőztetés szintén nagyban segíti a megfelelő hűtést, mivel hatékony hővisszanyerés közben a berendezés egyben szárítja is a lakás levegőjét, elkerülve ezzel a kellemetlen fülledt közérzetet.

A Mitsubishi Electric Lossnay entalpiás rekuperátor ún. Auto By-Pass funkcióval rendelkezik. Az automatikus by-pass átváltás lényege, hogy bizonyos külső és belső hőmérsékleti viszonyok során a hővisszanyerés „magától” kikapcsol. Nyári estéken, amikor a külső levegő már hidegebb a benti klímánál, akkor a by-pass funkció automatikusan bekapcsol elősegítve ezzel az épület gyorsabb hűtését. A külső és belső hőmérséklet kiegyenlítődése után a funkció automatikusan visszakapcsol normál állapotba.

A Lossnay rekuperátort már gyárilag előkészített széndioxid érzékelő bekötéssel látták el. A kereskedelemben kapható széndioxid érzékelő a potenciálmentes kontaktusra kötve légminőségre is képes szabályozni; a beállított értékeknek megfelelően automatikusan üzemeltethető a szellőztetés. A légminőség érzékelők alkalmazása alvás céljára szolgáló helyiségekben is fokozott figyelmet kap.

A hagyományos hővisszanyerős szellőztető berendezések kizárólag csak hőmérsékleti hővisszanyerést végeznek, így télen ezek alkalmazása mellett a lakás levegője kiszárad. A belső tér megfelelő szintre történő visszanedvesítése ismét energiát emészt fel, vagyis a hagyományos lemezes hővisszanyerővel túlszárított szellőztetés duplán energia pazarló. Az entalpiás berendezések ezzel szemben egy lépésben, minimállis energiaveszteséggel nyerik vissza a kidobott levegő hőjét anélkül, hogy ismét párásítani kellene. A hővisszanyerés hatásfoka a megfelelően méretezett Mitsubishi Electric Lossnay berendezések esetén elérheti a 92% hatásfokot is. A méretezés minden esetben a gyári Lossnay Selection számítógépes programmal történik.

A Lossnay szellőztető berendezés az éjszakai funkció révén automatikusan hűti vissza a napközben felmelegedett belső teret. A fali kezelőfelületen kiválasztott éjszakai funkció segítségével a lakás másnapi túlzott felmelegedése megelőzhető. Az éjszakai szellőztetési funkció időzítéssel is össze rendelhető a még hatékonyabb passzív hűtés érdekében.

A Lossnay szellőztető kétféle képpen is időzíthető a felhasználói elvárásoknak megfelelően. A beépített heti időprogram segítségével a Lossnay szellőztető az előre beállított fordulatszámoknak megfelelően automatikusan vezérelhető. A napi 8 ki- és bekapcsolás magas fokú komfortot biztosít a felhasználók számára. Ezen kívül az egyszerű időzítő funkcióval akár 72 óra időtartamra is beállítható a kért fordulatszám, mely elteltével a berendezés az extra alacsony fordulatszámra áll vissza. Az időprogram pillanatnyi állapotáról visszajelzés olvasható le az LCD kezelőfelületen.

A Mitsubishi Electric entalpiás hővisszanyerős szellőztetője a gyári Lossnay Selection alkalmazással tervezhető. A számítógépes méretező program segítségével a szellőztetés mértéke(m3/h) szerint választható ki a megfelelő berendezés a légcsatorna hálózat ellenállásának figyelembe vételével. A szoftver egyszerre több verzió gyors egymás utáni vizsgálatát teszi lehetővé; így hatásfokra, fordulatszámra, méretre, zajszintre, bekerülési költségre stb. egyaránt lehet optimális megoldást választani. A program használatához az alapvető téli, nyári hőmérséklet adatokon felül a légszállítás és légcsatorna ellenállás (külső statikus nyomás) értékekre van szükség.

A hővisszanyerős szellőztető már alapfelszereltségében EU-G3 szűrőfokozattal rendelkezik, így mindig tiszta friss levegő érkezik a lakótérbe. A Mitsubishi Electric által gyártott opciós High-efficiency  filterrel egészen EU-G7 fokozatig tökéletesíthető a szűrés hatásfoka. A szűrők mindenkori állapotára a szűrő eltömődés érzékelő és jelző funkció figyel, adott esetben a fali kezelő LCD kijelzőjén értesíti a felhasználót a hővisszanyerő tisztításáról, illtve szűrők cseréjéről.

A Lossnay szellőztető berendezés extra csendes üzemének köszönhetően a kifinomult érzékeléssel rendelkezők számára is optimális megoldást kínál. A rendelkezésre álló pl. LGH-15RVX-E berendezés 18dB(A) zajszintje gyakorlatilag az emberi fül számára nem hallható. A rendkívül csendes kialakításnak megfelelően kiegészítő hangcsillapításra még magasabb fordulatszámon sincs szükség.

A Mitsubishi Electric Lossnay entalpiás hővisszanyerő automatikus fordulatszám funkció kiválasztással is rendelkezik. A funkciónak köszönhetően a pillanatnyi légállapotnak megfelelő fordulatszámon járatott ventilátor biztosítja az optimális komfortot. Erős terhelés hatására fordulatszám automatikusan megemelkedik, majd az igénybevétel elmúltával alacsonyabbra vált vissza. Távfelügyeleti üzemmódban és kézi alkalmazásban a fordulatszám választás felülvezérelhető.

A Lossnay entalpiás hővisszanyerő egyszerűen köthető korszerű távfelügyeletei rendszerbe. Gyakorlatilag a berendezés összes funkciója átadható az épületfelügyelet részére; a by-pass üzemmód éppúgy táv vezérelhető, mint a ventilátorok fordulatszáma. A jellemző automatika alkalmazásban a szellőztető berendezés szorosan együtt „él” a lakással pl. a beélesített riasztó jelére a szellőztető kikapcsolt, vagy minimális fordulatszám üzemel tovább.   

Adatlap

Hálózati feszültség220-240 V / 50 Hz
Hatásfok79-83,5 %
Zajszint18-26 dB (A)
Elektromos teljesítményfelvétel36-113 W
Maximális áramfelvétel0,55 A
Méretek (magasság x szélesség x mélység)273 x782x768 mm
Külső statikus nyomás9-85 Pa
Tömeg20 kg
Légcsatorna csatlakozó mérete150 mm
Légszállítási teljesítmény105-250 m3/h
HőcserélőEntalpia
KivitelMennyezeti

Letöltés

Hővisszanyerős szellőztető rendszerre kérj ajánlatot most!

Miben segít a Hővisszanyerős szellőztető rendszer? A mai korszerű energetikai szempontoknak megfelelő épületek legfőbb jellemzője – a kitűnő szigetelésen túl – hogy légterük egységes és tömör. Azonban a zárt légtérben is biztosítani kell a megfelelő minőségű friss levegőt. A hővisszanyerős szellőztető berendezések nem csak a friss levegő szállításában segítenek, hanem mindezt hő veszteségminimalizálás mellet teszik. A hővisszanyerős szellőztető rendszerek a ventillátoros szellőztetés leg energiahatékonyabb megoldását kínálják.

Ajánlatot kérek!

Elfogadom

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Részletek...