Barion Pixel
Elicent REC DUO 100 egyhelységes hővisszanyerős szellőztető

Elicent REC DUO 100 egyhelységes hővisszanyerős szellőztető

AIR2RC1102
Elérhetőség: Raktáron 2 db
Raktáron:
Raktáron azonnal elérhető 2 db.

115 507 Ft
Bruttó ár

Garancia 12 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Ha most megrendeled, a termék várhatóan ekkor érkezik hozzád:

Hétfő 2024.07.15, reggel 8 és 17 óra között

A REC DUO-nak 3 féle típusa van:

 • REC DUO 100 (24 órás működés, időzítő)
 • REC DUO 100 MHY (24 órás működés, időzítő, intelligens páratartalom szabályzás)
 • REC DUO 100 PLUS RC (24 órás működés, időzítő, intelligens páratartalom szabályzás, távirányító az okosfunkciók használatához)

A REC Duo 100 egy innovatív, nagy hatásfokú (90%) hővisszanyerésű légbeömlő és elszívó egység, amelyet egyenként vagy párban is lehet telepíteni.

Rendkívül egyszerű és gyors telepítés:

- a falazat megbontása minimális: a külső falon elegendő egy 100 mm-es átmérőjű nyílás.

- a ventilátor egység mágnesesen rögzül a falba telepített részhez

- a külső rács rögzítése nem a külső falhoz, hanem csavarok nélkül, a légcsatorna belső oldalához történik

- falazat vastagsághoz illeszthető teleszkópos légcsatorna

A REC Duo 100 az úgynevezett „push pull” működési elven alapszik, vagyis az áramlás irányát 60 másodpercenként megváltoztatja. Kerámia hőcserélővel van felszerelve, amely az elszívott levegő hőjét az elszívási ciklusban (pull) tárolja, majd a befújási ciklus (push) során átadja azt a befújt levegőnek.

Úgy tervezték, hogy folyamatosan (24 órán keresztül), kis légszállítással működjön. A maximális légszállításra való átkapcsolás vagy a felhasználó kézzel történő beavatkozásával történik (távvezérlő nem alaptartozék, RLS vezérlő néven tartozékként elérhető), vagy a REC Duo MHY és REC Duo RC változatok esetén automatikusan, a páratartalom-érzékelő kapcsolja.

A termék főbb tulajdonságai:

 • Elegáns és vékony, nagyon kompakt méretekkel.
 • Közvetlen elszívás akár 500 mm vastag falakon keresztül.
 • 220 és 1000 mm közötti falvastagsághoz igazítható.
 • Az optimális levegőcsere érdekében ajánlott több egységet csatlakoztatni ugyanabban vagy különböző helyiségekben.
 • A központi vezérlő legfeljebb 4 ventilátort képes vezérelni.
 • A REC Duo úgy van programozva, hogy automatikusan váltson a nehéz / rossz és a friss levegő között.
 • 60 másodpercenként a légcserét automatikusan összehangolják a telepített egységek között.
 • A hővisszanyerés rendkívül hatékony kerámia hőcserélőn keresztül történik.
 • Az elszívás során a beltéri levegő hőt ad le a hőcserélőnek - és 60 másodperc múlva ezt a hőt ismét a hűvösebb beszívott levegő adja.
 • Ennek a  hatékony hőcserélőnek a hővisszanyerése akár 90%.
 • A REC Duo 5 szellőztetési lépéssel rendelkezik, amelyeket a központ vagy a távirányító segítségével választhat ki.
 • A hővisszanyerés nélküli bypass funkció a meleg otthonnak az éjszakai hűtésére használható a nyári időszakban.
 • Az időzítővel ellátott Boost funkció a gyorsított szellőzéshez használható.
 • Éjszakai üzemmód alacsony sebességgel 8 órán keresztül működik, alacsony zajszintet és zavartalan alvást biztosít.
 • Az automatikus páratartalom-szabályozás 45 és 85% közötti relatív páratartalomra állítható.
Sebességfokozat
3 fokozat
Légszállítási teljesítmény
40 m3/h
Hővisszanyerés hatékonysága
90%
Csatlakozó mérete
DN100
Szűrő osztály
G3
Garancia
12 hónap

Az Elicent egyhelységes hővisszanyerő szellőztetők és elszívóventillátorok megbízható és hatékony megoldást nyújtanak a friss levegő beáramlására és a szennyezett levegő elvezetésére. Ezek a termékek kiváló minőségűek és innovatívak, így biztosítják az optimális levegőminőséget otthonaiban és munkahelyein.

Az Elicent egyhelységes hővisszanyerő szellőztetők olyan rendszerek, amelyek lehetővé teszik a friss levegő beáramlását és az elhasznált levegő elvezetését a helyiségekből. Ezek a szellőztetők egy légcsatornával rendelkeznek, amelyeken keresztül az új és használt levegő folyamatosan, váltott irányban dolgozva cserélődik. A hővisszanyerő rendszer segítségével a használt levegő melegének egy része visszanyerhető, így energiatakarékos módon biztosítva a kényelmes hőmérsékletet a helyiségben.

Az Elicent elszívóventillátorok hatékonyan távolítják el a szennyező anyagokat és kellemetlen szagokat a helyiségekből. Ezek az elszívóventillátorok erős motorral rendelkeznek, amely magas légáramlást biztosít. Emellett a ventilátorok kiváló minőségű anyagokból készülnek, így hosszú élettartamot garantálnak. A csendes működésük pedig kellemes légkört teremt az adott területen.

Az Elicent egyhelységes hővisszanyerő szellőztetők és elszívóventillátorok egyszerűen telepíthetők és könnyen kezelhetők. Az intuitív vezérlési rendszer lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy pontosan beállítsák a szellőzőrendszer paramétereit, az igényeiknek megfelelően. Az Elicent termékek modern és stílusos kialakítása harmonikusan illeszkedik bármely belső térbe.

Az Elicent vállalat elkötelezett amellett, hogy magas minőségű termékeket kínáljon a szellőztetés terén. Az Elicent egyhelységes hővisszanyerő szellőztetők és elszívóventillátorok megbízhatósága és hatékonysága széles körben ismert az iparban. Az Elicent termékek célja a friss levegő biztosítása és a szennyezett levegő eltávolítása, ezáltal fokozva az egészséget és a komfortérzetet otthonában vagy munkahelyén.

HELYETTESÍTŐ TERMÉKEK

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.