Barion Pixel
 • Akció
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz
Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz

Zehnder ComfoAir 70 decentralizált hővisszanyerős szellőztető + páratartalom érz

527008780
Rendeld meg most és holnap kiszállítjuk! Elérhetőség: Raktáron 3 db
Raktáron:
Raktáron azonnal elérhető 3 db.

667 000 Ft 710 743 Ft -43 743 Ft
Bruttó ár

Teljesítmény 4 / 5 / 9 / 17 W
Garancia 12 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Ha most megrendeled, a termék várhatóan ekkor érkezik hozzád:

Kedd 2024.04.23, reggel 8 és 17 óra között

ComfoAir 70 alkalmas egy vagy két helyiség hőcserélős (hővisszanyerős) szellőztetésére.  Akár felújítás esetén, akár új épületben is alkalmazható, szereléséhez egyetlen faláttörés szükséges. Nem szükséges párosával telepíteni, mint az olcsóbb árfekvésű kerámiabetétes, egy ventilátoros gépeket, mer a ComfoAir 70 két ventilátorral rendelkezik. A gép nagy hatásfokú ellenáramú entalpia hőcserélővel ellátott, így a szellőzés nem szárítja ki télen a szoba levegőjét.

Alkalmazás

 • Egy helyiség hővisszanyerős szellőztetésére (A): Hálószobába, gyerekszobába, nappaliba friss levegő bejuttatására, elhasznált levegő elszívására (továbbiakban: szoba).
 • Két helyiség hővisszanyerős szellőztetésére (B): A gép szobában kerül elhelyezésre, ahova friss levegőt juttat, egy vizes helyiségből pedig elszívja a párás levegőt. A ComfoAir 70 és a vizes helyiség légcsatornával van összekötve.
 • Két helyiség hővisszanyerős szellőztetésére (B): A gép vizes helyiségben kerül elhelyezésre, ahonnan elszívja a párás levegőt, a szobába friss levegőt juttat.A ComfoAir 70 és a szoba légcsatornával van összekötve.
 • Két helyiség hővisszanyerős szellőztetésére (C): A gép egy harmadik helyiségbe van felszerelve, amit nem szellőztet. Mindkét szellőztetett helyiség légcsatornával van összekötve a géppel.

Légcsatorna csatlakozás, két helyiség szellőztetése esetén

Javasoljuk a Comfotube 90 vagy a Comfotube Flat 51 légcsatornák használatát. Falon kívüli és falon belüli szerelés is megvalósítható, utóbbi esetben a ComfoAir 70- hez hátulról csatlakoztatható a légcsatorna. Ha a légcsatorna falon kívül szerelt, csatlakozhat a gépre oldalról.

Működés

A gép elszívó ventilátora folyamatosan elszívja az elhasznált párás levegőt, míg a befúvó ventilátor friss levegőt juttat a szobába. A két légáram az ellenáramú hőcserélőben elhalad egymás mellett, így a hideg, külső, friss levegő felmelegszik, közel a szobahőmérséklet értékéig. Ha a levegő száraz (télen, nagy hidegben), az entalpia hőcserélő párásítja is, így nem szárad ki a szoba levegője. A gép folyamatos működésű, a szellőzési fokozat kézzel vagy automatika elemekkel választható, befolyásolható. A gép teljes kikapcsolása (vagy áramszünet) esetén motoros zsalu zárja el a külső levegő útját.

Fagyvédelem

A ComfoAir 70 fagy esetén is működőképes, -5C° hőmérsékletig mindenféle beavatkozás nélkül.  A berendezés  -15C°-ig képes működni, a fagytól a berendezés a ventilátorok fordulatszámának változtatásával védi meg magát, ha szükséges, egy időre alapállapotba áll, majd újraindul. 

Ventilátorok

A ventilátorok EC hajtású radiál elrendezésű ventilátorok. Képesek megbízhatóan, zavaró zajhatások nélkül működni szeles időben is.  (Az olcsó készülékek egyszerű axiál ventilátorát a szél keltette nyomásváltozás erősen befolyásolja).

A ventilátorok egyesével ki-be kapcsolhatók, így a berendezés nyáron csak befúvás (vagy csak elszívás) üzemmódba állítható, így lehetőség van a hűvös nyári estéken is a szűrt, friss levegő bejuttatására ablaknyitás nélkül. A készülék kikapcsolható, ilyenkor motoros zsalu zárja el a külső levegő útját.

Szűrők

A készülékben gyárilag két darab G4 finomságú szűrő kapott helyet. A szűrőcserére a gép automatikája figyelmeztet. Köszönhetően a radiál ventilátoroknak, a gépbe kisebb porszemeket, sőt polleneket is megszűrő F7 finomságú szűrő is helyezhető. (Az olcsó készülékek egyszerű axiál ventilátora nem képesek egy sűrűbb anyagú szűrő által keltett ellenállás hatékony legyőzésére). 

Automatika lehetőségek

A gépbe kezelő van építve, amely segítségével beállítható a kívánt szellőzési fokozat. Az üzemállapotokról, a szűrőcseréről illetve egy esetleges üzemzavarról LED visszajelzők adnak tájékoztatást. Ezen felül, további automatika eszközök is vásárolhatók:

 • Fali ComfoLED kijelző-kezelő, amely kábellel csatlakozik a géphez
 • Páratartalom érzékelő (a gépbe kell építeni)
 • Kombinált páratartalom és VOC érzékelő (a gépbe kell építeni)
 • Kombinált páratartalom és CO2 érzékelő (a gépbe kell építeni)

Megjelenés

A szoba oldalán mindössze 141 mm mélységű, 439 mm x 659 mm méretű elem jelenik meg. A fal külső oldalán műanyag külső rács látható, mérete 371 mm x 380mm.

Beszerelés

A berendezés minimum 28 cm, maximum 60 cm falba építhető. A szükséges falfurat mérete 270 mm. A falfuratba először a beépítő elemet kell elhelyezni, ez biztosítja a gép karbantartási lehetőségét. A beépítő elem külön rendelési tétel. A gép háza hőszigetelt, párazáró anyagból készül (EPP), így hőhídmentes beépítést tesz lehetővé.
Ha kéri, szívesen ajánlunk a beszerelésre szakembert!

Tulajdonságok:

 • entalpia hőcserélő (ezzel egyedülálló a piacon, egyik más versenytárs sem kínál entalpia hőcserélőt ebben a kategóriában)
 • hővisszanyerés hatásfoka 71% - 90% között, a szellőzés intenzitásától függően
 • két helyiség is szellőztethető (pédául a fürdőszobából lehet elszívni a párás levegőt, egy szobában pedig befújni a friss levegőt)
 • folyamatos működésű, nem szakaszos
 • teljes fagyvédelemmel van ellátva, a teljes fűtési szezonban szellőztet, ezzel egyedülálló
 • extra alacsony zajszint, extra alacsony fogyasztás
 • négy fokozatban állítható ventilátorfokozat, maximum 60 m3/h légszállítás
 • teljes értékű szűrőkkel ellátott, akár pollenszűrő is használható
 • többféle automatika kiegészatő

Részletes műszaki adatok

Hővisszanyerés és páravisszanyerés hatásfoka fokozatonként (%)

 • távollét fokozatban: 90% és 84%
 • alap fokozatban: 83% és 73%
 • normál fokozatban: 76% és 61%
 • intenzív fokozatban: 71% és 54%

Légszállítás és zajszint adatok fokozatonként

 • távollét fokozatban: 15 m3/h - 11  / 9,2 / 2,9  dB(A)
 • alap fokozatban: 25 m3/h - 23,6 / 16,3 / 16  dB(A)
 • normál fokozatban: 40 m3/h - 29,4 / 24,3 / 16,2  dB(A)
 • intenzív fokozatban: 60 m3/h - 36,4 / 31,2 / 22,7 dB(A)

A háo mkülönböző zajszint értelmezése: az "Alkalmazás" résznél ismertetett A-B-C üzemmódok szerint.

Fogyasztás és energetikai besorolás

 • távollét fokozatban: 4 W
 • alap fokozatban: 5 W
 • normál fokozatban: 9 W
 • intenzív fokozatban: 17 W

Kézi szabályozással a gép "B" vagy "A" energiaosztályú a beépítés módjától függően, de bármely érzékelő beépítésével "A" energiaosztályúra javul.

Teljesítmény
4 / 5 / 9 / 17 W
Légszállítási teljesítmény
15 / 25 / 40 / 60 m3/h
Csatlakozó mérete
DN250
Garancia
12 hónap

Zehnder

Az energiatakarékos épületszellőztetés egyik leggyakoribb megoldása a hővisszanyerős szellőztetés, amely az újonnan épült házak esetében a webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből könnyedén megvalósítható.

De a gyártó olyan egyhelyiséges szellőztetőket is kínál, amelyek segítségével a már meglévő lakások és házak hővisszanyerős szellőztetése is megoldható légcsatornarendszer kiépítése nélkül. Döntésed meghozatala előtt mindenképpen azt javasoljuk, hogy légy tisztában a termékek fontosabb műszaki paramétereivel, és ez alapján kérd ki egy szakember véleményét!


A webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből megtervezett, kivitelezett és beszabályozott hővisszanyerős szellőztetőrendszer nagyon sok előnnyel járhat a számodra. 

Amellett ugyanis, hogy a huzattal, porral és zajjal járó ablaknyitás nélkül garantálja a folyamatos friss levegőt a lakásban, az alapvető elemei közé tartozó kerámia hőcserélőnek köszönhetően jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a házat energiatakarékosan tudd működtetni. 

Miért van szükség ilyen szellőztetésre?

A folyamatosan szigorodó előírásoknak köszönhetően az újonnan épített házak természetes légcseréje folyamatosan csökken. Ezáltal pedig csak úgy lehet biztosítani beltéren a megfelelő levegőminőséget, ha folyamatosan kinyitod az ablakokat. Ez azonban télen a mínuszokban és nyáron, amikor nagyüzemben megy a klíma, egyáltalán nem életszerű. 

Így, ha építkezésre adod a fejed, akkor a Zehnder termékekből kiépített hővisszanyerős szellőztetőrendszernek a gépészet alapvető részét kell képeznie. 

De mégis hogyan működik egy ilyen rendszer?

Az egyik ág kezdő pontja a beszívó pont, amelyen keresztül beáramlik a levegő a hővisszanyerős szellőztetőgépbe, amelyekből a Zehnder többféle verziót is gyárt. Az előmelegítős változat ezt felmelegíti, míg az entalpiás hőcserélő visszapárásítja a házból elszívott használt levegő hője segítségével, és ezt a fali átvezetőkkel és csövekkel kiépített szigetelt légcsatornákon keresztül juttatja az adott helyiségbe. 

A másik ág pedig az elszívó ponton keresztül gyűjti össze az elhasznált levegőt a konyhából, a fürdőből, a WC-ből, a gardróbból, a mosókonyhából, vagy a ház egyéb olyan területeiről, ahol leginkább szükség van szag- és páraelszívásra, és a hőleadás után egy adott ponton keresztül távozik a szabadba.

Ez a lehetőség nem csupán az újonnan épített házak esetében érhető el

A webáruházunk kínálatában megtalálható márkákhoz hasonlóan a Zehnder is előállt egy olyan megoldással, amely a már meglévő otthonok esetében is lehetővé teszi a hővisszanyerős szellőztetést anélkül, hogy fel kellene túrni az egész házat. 

Ez pedig nem más, mint az egyhelyiséges szellőztető, amely a nevéből adódóan csupán egyetlen helyiség - vagy akár egy komplett egyterű kis garzon - szellőztetését tudja hatékonyan biztosítani. De a központi berendezésekhez hasonlóan alacsony az energiafelhasználása és csendes a működése.

Bármelyik Zehnder terméket is választod, erre mindenképpen ügyelj!

Akár a központi berendezést, akár az egyhelyiséges szellőztetőt választod, fontos, hogy meggyőződj arról, hogy lehetséges-e a fagymentesítésük! Ennek köszönhetően ugyanis, ha odakint fagyveszély van, akkor a készülékek leállítják a levegő beáramlását.

Ha a fentiek elolvasása után maradt még valamilyen kérdésed, vagy tanácsra lenne szükséged a választásodat illetően, akkor keress minket bizalommal!

HELYETTESÍTŐ TERMÉKEK

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.