Barion Pixel
Zehnder ComfoAir Standard 300 V Jobbos hővisszanyerős szellőztető
Zehnder ComfoAir Standard 300 V Jobbos hővisszanyerős szellőztető
Zehnder ComfoAir Standard 300 V Jobbos hővisszanyerős szellőztető
Zehnder ComfoAir Standard 300 V Jobbos hővisszanyerős szellőztető

Zehnder ComfoAir Standard 300 V Jobbos hővisszanyerős szellőztető előfűtővel

471239603
Elérhetőség: Rendelésre
Rendelésre:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

1 188 670 Ft
Bruttó ár

Garancia 36 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

Alkalmazás:

Családi házak központi hővisszanyerő berendezéseként, maximum 300 m3/h légszállításra. Ajánlott lakásméret 100 -150 m2 a kialakított légcsatorna rendszer függvényében. Kiváló ár, megbízható működés, magas műszaki paraméterek. Remek alternatíva azok számára, akik a ComfoAir Q350 csúcs műszaki paramétereit nem igénylik.

Fő tulajdonságok:

 • maximum légszállítás 300 m3/h (220 Pa mellett)
 • maximum légszállítás 300 m3/h (100 Pa mellett)
 • maximum légszállítás 422 m3/h (0 Pa mellett)
 • ellenáramú  hőcserélővel
 • hatásfok 86% (EN13141-7 szerint mérve, 262 m3/h légszállításnál)
 • maximum hatásfok 93%
 • fajlagos energiaigény mutató (SPI) 0,27 Wh/m3  (EN13141-7 szerint mérve)
 • nyári megkerülő ág, automatikusan működő
 • EC motoros ventilátorok, mindkettő egymástól függetlenül 1%-os lépésekben állítható
 • beépített kijelző
 • beépített szűrők
 • szűrő karbantartás és hibajel kijelzés
 • négy darab elfordítható 45° ívű EPP anyagú csatlakozócsonk (ezért a  gép felfelé és oldal irányba is beköthető)
 • EPP belsővel, műanyag burkolattal

Termék változatok:

 • balos és jobbos változatban rendelhető

Kiegészítő:

 • Comfosense 55 (vagy Comfoense 67) kezelő kijelző és csatlakozókábel
 • Luxe PCB bővítőmodul
 • Háromállású kapcsoló LED-del

Automatika:

 • Időprogram
 • Comfosense kezelő-kijelző
 • Rádiós fokozatkapcsoló
 • Fali CO2 érzékelő
 • Fürdőszoba kapcsolóval késleltetett-időzített magas fokozatba kapcsolás (pl. mozgásérzékelővel, vagy csak a villanykapcsolóval összekötve)
 • Épületfelügyeleti rendszerbe kapcsolás néhány automatika gyártó megoldásával Luxe PCS bővítőmodullal
 • A gép háromállású kapcsolóval is üzemeltethető, ilyenkor nem kell a Comfosense kezelőt megvásárolni

Egyéb:

 • A gép egyfázisú, dugvillával szállítjuk
 • Comfosense-szel való működéshez a 400 300 207 kábelt is meg kell rendelni

 

 Akár 5 év gyári rendszergaranciával, minden Zehnder kiegészítővel együtt!

Energiahatékonyság
A+
Légszállítási teljesítmény
300 m3/h
Csatlakozó mérete
DN160
Hőcserélő
Normál
Kivitel
Oldalfali
Garancia
36 hónap

Zehnder

Az energiatakarékos épületszellőztetés egyik leggyakoribb megoldása a hővisszanyerős szellőztetés, amely az újonnan épült házak esetében a webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből könnyedén megvalósítható.

De a gyártó olyan egyhelyiséges szellőztetőket is kínál, amelyek segítségével a már meglévő lakások és házak hővisszanyerős szellőztetése is megoldható légcsatornarendszer kiépítése nélkül. Döntésed meghozatala előtt mindenképpen azt javasoljuk, hogy légy tisztában a termékek fontosabb műszaki paramétereivel, és ez alapján kérd ki egy szakember véleményét!


A webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből megtervezett, kivitelezett és beszabályozott hővisszanyerős szellőztetőrendszer nagyon sok előnnyel járhat a számodra. 

Amellett ugyanis, hogy a huzattal, porral és zajjal járó ablaknyitás nélkül garantálja a folyamatos friss levegőt a lakásban, az alapvető elemei közé tartozó kerámia hőcserélőnek köszönhetően jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a házat energiatakarékosan tudd működtetni. 

Miért van szükség ilyen szellőztetésre?

A folyamatosan szigorodó előírásoknak köszönhetően az újonnan épített házak természetes légcseréje folyamatosan csökken. Ezáltal pedig csak úgy lehet biztosítani beltéren a megfelelő levegőminőséget, ha folyamatosan kinyitod az ablakokat. Ez azonban télen a mínuszokban és nyáron, amikor nagyüzemben megy a klíma, egyáltalán nem életszerű. 

Így, ha építkezésre adod a fejed, akkor a Zehnder termékekből kiépített hővisszanyerős szellőztetőrendszernek a gépészet alapvető részét kell képeznie. 

De mégis hogyan működik egy ilyen rendszer?

Az egyik ág kezdő pontja a beszívó pont, amelyen keresztül beáramlik a levegő a hővisszanyerős szellőztetőgépbe, amelyekből a Zehnder többféle verziót is gyárt. Az előmelegítős változat ezt felmelegíti, míg az entalpiás hőcserélő visszapárásítja a házból elszívott használt levegő hője segítségével, és ezt a fali átvezetőkkel és csövekkel kiépített szigetelt légcsatornákon keresztül juttatja az adott helyiségbe. 

A másik ág pedig az elszívó ponton keresztül gyűjti össze az elhasznált levegőt a konyhából, a fürdőből, a WC-ből, a gardróbból, a mosókonyhából, vagy a ház egyéb olyan területeiről, ahol leginkább szükség van szag- és páraelszívásra, és a hőleadás után egy adott ponton keresztül távozik a szabadba.

Ez a lehetőség nem csupán az újonnan épített házak esetében érhető el

A webáruházunk kínálatában megtalálható márkákhoz hasonlóan a Zehnder is előállt egy olyan megoldással, amely a már meglévő otthonok esetében is lehetővé teszi a hővisszanyerős szellőztetést anélkül, hogy fel kellene túrni az egész házat. 

Ez pedig nem más, mint az egyhelyiséges szellőztető, amely a nevéből adódóan csupán egyetlen helyiség - vagy akár egy komplett egyterű kis garzon - szellőztetését tudja hatékonyan biztosítani. De a központi berendezésekhez hasonlóan alacsony az energiafelhasználása és csendes a működése.

Bármelyik Zehnder terméket is választod, erre mindenképpen ügyelj!

Akár a központi berendezést, akár az egyhelyiséges szellőztetőt választod, fontos, hogy meggyőződj arról, hogy lehetséges-e a fagymentesítésük! Ennek köszönhetően ugyanis, ha odakint fagyveszély van, akkor a készülékek leállítják a levegő beáramlását.

Ha a fentiek elolvasása után maradt még valamilyen kérdésed, vagy tanácsra lenne szükséged a választásodat illetően, akkor keress minket bizalommal!

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.