Barion Pixel
Vortice VORT HR 300 NETI központi hővisszanyerős szellőztető

Vortice VORT HR 300 NETI központi hővisszanyerős szellőztető

10935
Elérhetőség: 2-3 munkanap
2-3 munkanap:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

570 000 Ft
Bruttó ár

Garancia 36 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

PP műanyag burkolat

Nagyon magas hatásfokú kereszt ellenáramú műanyag hőcserélő

Nagy hatékonyságú ventilátor

EC motorok (3 sebesség állítható be a telepítés során)

Bekötési csatlakozók átmérője 125 mm

Automata fagyás elleni védelem

Automata, 100% szűrt by-pass

Beépített vezérlő panel

Szűrők állapotának kijelzése a kijelzőn

1 db F5 és 1db G4 szűrő

Maximális teljesítmény: 350 m3/h

Padló vagy fali telepítés

Kis méret és súly: 600x812x317 mm, 15kg

180 m2-es lakótérig ajánlott

IPX2 védettség

Méretek (magasság x szélesség x mélység)
892 x 600 x 317 mm
Tömeg
15 kg
Légszállítási teljesítmény
300 m3/h
Csatlakozó mérete
DN125
Hőcserélő
Normál
Kivitel
Oldalfali
Garancia
36 hónap

Vortice

Akár egy olyan rendszert szeretnél kiépíteni, amely egy egész épület szellőztetését kézben tartja, vagy csak egy-egy szobát szeretnél megfelelő szellőztetéssel ellátni, a webáruházunkban kapható Vortice márka berendezései jelentik számodra a legjobb megoldást.

Ezek a formatervezés és a praktikum ötvözésével készült hővisszanyerős szellőztetők ugyanis a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában. A hatásfokuk megközelíti a 90%-ot, ami lényegében azt jelenti, hogy szinte teljes mértékben elkerülhető az ablaknyitással járó energiapazarlás, illetve a szennyeződések bejutása a lakásba.


A webáruházunk Vortice kínálatában az egyhelységes és központi hővisszanyerős szellőztető berendezések különböző változatai kaphatók, amelyek egytől egyig a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában, a hatásfokuk jócskán megközelíti a 90%-ot.

Hogy számokkal is illusztráljuk: ha odakint mondjuk -4°C van, a benti hőmérséklet pedig 21°C, akkor a szellőztetőgépek által a lakótérbe befújt levegő hőmérséklete 15°C, ami nagyban megkönnyíti a kazán dolgát, hiszen kevesebb fűtési energiára van szükség ahhoz, hogy fenntartsa a kellemes klímát a lakásban. 

Egészségügyi szempontból is érdemes elgondolkodni a Vortice hővisszanyerős szellőztetőkön

Az “elhasznált levegő” egészségügyi szempontból rendkívül problémás, mivel megnövekedik benne a szén-dioxid mennyiség, ami álmosító hatást gyakorol, és csökkentheti a koncentrációs képességet. Arról nem is beszélve, hogy a megnövekedett páratartalomnak köszönhetően ilyenkor könnyedén kialakulhat penész is, amelytől jobb minél előbb megszabadulni.

Az ablaknyitás pedig abból a szempontból nem igazán szerencsés, hogy ilyenkor a különböző szennyeződésekkel és a pollennel teli levegőt is beengeded a lakásba, ami még az egészséges emberek szervezetét is megterheli, azokét pedig pláne, akik érzékenyebbek a levegő összetételére.

Ám azt mégsem teheted meg, hogy sosem szellőztetsz. Válaszd inkább a Vortice hővisszanyerős szellőztetők egyikét, amelyek segítségével könnyedén orvosolhatóak ezek a problémák!

A légkezelő ugyanis megszűri a bejövő friss levegőt, amit aztán bejuttat az épületbe, ezzel egy időben pedig a beltéri, elhasznált levegőt is eltávolítja, ami felmelegíti a beáramló, tiszta levegőt egy hőcserélő lemezen keresztül. Azt mindenképpen fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a gép a használt és a friss levegő cseréjét több száz kis csövön keresztül, teljesen külön végzi, így fizikailag nem keveredik a kettő, csakis a használt levegő hője a beáramló hideg levegővel.

Milyen teljesítményű szellőztető gépet érdemes vásárolni?

A szellőztető gép teljesítményének meghatározására kétféle képlet létezik. Az egyik a lakók száma x 30 m3/h (a szükséges friss levegő mennyiség) x 2,5, a másik pedig a teljes fűtött légköbméter x 2,5.

Tegyük fel tehát, hogy négyen laktok egy lakásban, ahol 120 m2-nyi területet kell felfűteni! Ha jól számolunk, akkor az mindkét esetben 300 m3/h teljesítményt jelent.

Honnan tudod, hogy mennyi a maximális teljesítménye a szellőztető gépnek?

Vegyük példának mondjuk a márka kínálatunkban kapható Vortice Vort HR 350 Avel szellőztető gépet, amelynek ugyan 350 m3/h van feltüntetve maximális teljesítményként, de az egyáltalán nem mindegy, hogy az otthonod rendszerében is képes lesz ezt produkálni! Ezt az értéket ugyanis a gyártó egy meghatározott nyomásesésre adja meg.

Könnyedén előfordulhat tehát, hogy a Vortice 300 m3/h-s központi szellőztető gépe több levegőt tud megmozgatni ugyanazon a rendszeren, mint a 350 m3/h-es modell. Ha fentebb leírt dolgokkal kapcsolatban valamilyen kérdésed felmerülne, akkor írj nekünk bátran!

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.