Barion Pixel
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz
Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz

Zehnder Comfospot 50 decentralizált hővisszanyerős szellőztető +páratartalom érz

527008770
Elérhetőség: Rendelésre
Rendelésre:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

635 762 Ft
Bruttó ár

Teljesítmény 5 / 7 / 12 / 15 W
Garancia 12 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

A ComfoSpot 50 egyhelyiséges hővisszanyerő két darab radiál ventilátorral ellátott, folyamatos üzemű szellőztető. Az egyik ventilátor folyamatosan friss levegő juttat a szobába, a másik ventilátor folyamatosan elszívja a rossz levegőt. A két légáram a nagy hővisszanyerő gépekben megszokott, legnagyobb hatásfokkal működő ellenáramú hőcserélőben halad el egymás mellett. A hőcserélő polimer membrános entalpia hőcserélő, amely képes a pára visszanyerésére is.

Telepítés

A berendezés telepítéséhez egyetlen falfurat és villamos tápellátás kiépítése szükséges. A falfuratba a Comfospot 50 átvezető csövet kell illeszteni. Ebbe kerül maga a hővisszanyerő gép. A fali átvezető külső átmérője 315mm, ezért minimum ilyen átmérőjű falfurat szükséges. Esetleges hiba esetén a gép az átvezető csőből egyszerűen kihúzható. A gép 335mm- 900mm vastagságú függőlegesen álló falba építhető. A gép külső oldali rácsa mindössze 50mm mély, anyaga lehet műanyag vagy rozsdamentes acél. A belső oldali takaróelem fehér műanyag, a fal színére festhető, mélysége csupán 50mm.

Műszaki adatok

Légszállítás:

15- 25- 40- 55 m3/h a beállított fokozattól függően. Normál fokozatban könnyedén ellát egy két felnőtt által használt hálószobát is.

Zajszint:

11 - 18- 24,9 - 30,6 dB(A) a beállított fokozattól függően (3 méter távolságról, szabad térben mért hangnyomásszint). Normál fokozatban működtetve hálószobában is használható, zajszintje nem zavaró.

Villamos fogyasztás

5 -7 -12 -15 W a beállított fokozattól függően

Szűrők

A hővisszanyerőt G4 szűrőkkel beszerelve szállítjuk. F7 szűrő is rendelhető.

Vezérlés

A ComfoSpot 50 hővisszanyerő az alábbi módokon vezérelhető:

  • A beépített fokozatválasztó  nyomógombok segítségével. Az üzemállapotokról LED visszajelzés van.
  • Fali fokozatkapcsoló segítségével. Az üzemállapotokról LED visszajelzés van.
  • A gépbe épített páratartalom érzékelővel.
  • A gépbe épített kombinált páratartalom és CO2 érzékelő segítésével.
  • A gépbe épített kombinált páratartalom és VOC érzékelő segítésével.
Teljesítmény
5 / 7 / 12 / 15 W
Légszállítási teljesítmény
15 / 25 / 40 / 55 m3/h
Garancia
12 hónap

Zehnder

Az energiatakarékos épületszellőztetés egyik leggyakoribb megoldása a hővisszanyerős szellőztetés, amely az újonnan épült házak esetében a webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből könnyedén megvalósítható.

De a gyártó olyan egyhelyiséges szellőztetőket is kínál, amelyek segítségével a már meglévő lakások és házak hővisszanyerős szellőztetése is megoldható légcsatornarendszer kiépítése nélkül. Döntésed meghozatala előtt mindenképpen azt javasoljuk, hogy légy tisztában a termékek fontosabb műszaki paramétereivel, és ez alapján kérd ki egy szakember véleményét!


A webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből megtervezett, kivitelezett és beszabályozott hővisszanyerős szellőztetőrendszer nagyon sok előnnyel járhat a számodra. 

Amellett ugyanis, hogy a huzattal, porral és zajjal járó ablaknyitás nélkül garantálja a folyamatos friss levegőt a lakásban, az alapvető elemei közé tartozó kerámia hőcserélőnek köszönhetően jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a házat energiatakarékosan tudd működtetni. 

Miért van szükség ilyen szellőztetésre?

A folyamatosan szigorodó előírásoknak köszönhetően az újonnan épített házak természetes légcseréje folyamatosan csökken. Ezáltal pedig csak úgy lehet biztosítani beltéren a megfelelő levegőminőséget, ha folyamatosan kinyitod az ablakokat. Ez azonban télen a mínuszokban és nyáron, amikor nagyüzemben megy a klíma, egyáltalán nem életszerű. 

Így, ha építkezésre adod a fejed, akkor a Zehnder termékekből kiépített hővisszanyerős szellőztetőrendszernek a gépészet alapvető részét kell képeznie. 

De mégis hogyan működik egy ilyen rendszer?

Az egyik ág kezdő pontja a beszívó pont, amelyen keresztül beáramlik a levegő a hővisszanyerős szellőztetőgépbe, amelyekből a Zehnder többféle verziót is gyárt. Az előmelegítős változat ezt felmelegíti, míg az entalpiás hőcserélő visszapárásítja a házból elszívott használt levegő hője segítségével, és ezt a fali átvezetőkkel és csövekkel kiépített szigetelt légcsatornákon keresztül juttatja az adott helyiségbe. 

A másik ág pedig az elszívó ponton keresztül gyűjti össze az elhasznált levegőt a konyhából, a fürdőből, a WC-ből, a gardróbból, a mosókonyhából, vagy a ház egyéb olyan területeiről, ahol leginkább szükség van szag- és páraelszívásra, és a hőleadás után egy adott ponton keresztül távozik a szabadba.

Ez a lehetőség nem csupán az újonnan épített házak esetében érhető el

A webáruházunk kínálatában megtalálható márkákhoz hasonlóan a Zehnder is előállt egy olyan megoldással, amely a már meglévő otthonok esetében is lehetővé teszi a hővisszanyerős szellőztetést anélkül, hogy fel kellene túrni az egész házat. 

Ez pedig nem más, mint az egyhelyiséges szellőztető, amely a nevéből adódóan csupán egyetlen helyiség - vagy akár egy komplett egyterű kis garzon - szellőztetését tudja hatékonyan biztosítani. De a központi berendezésekhez hasonlóan alacsony az energiafelhasználása és csendes a működése.

Bármelyik Zehnder terméket is választod, erre mindenképpen ügyelj!

Akár a központi berendezést, akár az egyhelyiséges szellőztetőt választod, fontos, hogy meggyőződj arról, hogy lehetséges-e a fagymentesítésük! Ennek köszönhetően ugyanis, ha odakint fagyveszély van, akkor a készülékek leállítják a levegő beáramlását.

Ha a fentiek elolvasása után maradt még valamilyen kérdésed, vagy tanácsra lenne szükséged a választásodat illetően, akkor keress minket bizalommal!

HELYETTESÍTŐ TERMÉKEK

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.