Barion Pixel
Zehnder Fali átvezető Comfospot 50 hez 900mm

Zehnder Fali átvezető Comfospot 50 hez 900mm

527009130
Elérhetőség: Rendelésre
Rendelésre:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

62 636 Ft
Bruttó ár

Garancia 12 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

Műanyag fali átvezető Comfospot 50 szereléséhez

Garancia
12 hónap
Alkategória
Tartozék

Zehnder

Az energiatakarékos épületszellőztetés egyik leggyakoribb megoldása a hővisszanyerős szellőztetés, amely az újonnan épült házak esetében a webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből könnyedén megvalósítható.

De a gyártó olyan egyhelyiséges szellőztetőket is kínál, amelyek segítségével a már meglévő lakások és házak hővisszanyerős szellőztetése is megoldható légcsatornarendszer kiépítése nélkül. Döntésed meghozatala előtt mindenképpen azt javasoljuk, hogy légy tisztában a termékek fontosabb műszaki paramétereivel, és ez alapján kérd ki egy szakember véleményét!


A webáruházunk kínálatában kapható Zehnder márka termékeiből megtervezett, kivitelezett és beszabályozott hővisszanyerős szellőztetőrendszer nagyon sok előnnyel járhat a számodra. 

Amellett ugyanis, hogy a huzattal, porral és zajjal járó ablaknyitás nélkül garantálja a folyamatos friss levegőt a lakásban, az alapvető elemei közé tartozó kerámia hőcserélőnek köszönhetően jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a házat energiatakarékosan tudd működtetni. 

Miért van szükség ilyen szellőztetésre?

A folyamatosan szigorodó előírásoknak köszönhetően az újonnan épített házak természetes légcseréje folyamatosan csökken. Ezáltal pedig csak úgy lehet biztosítani beltéren a megfelelő levegőminőséget, ha folyamatosan kinyitod az ablakokat. Ez azonban télen a mínuszokban és nyáron, amikor nagyüzemben megy a klíma, egyáltalán nem életszerű. 

Így, ha építkezésre adod a fejed, akkor a Zehnder termékekből kiépített hővisszanyerős szellőztetőrendszernek a gépészet alapvető részét kell képeznie. 

De mégis hogyan működik egy ilyen rendszer?

Az egyik ág kezdő pontja a beszívó pont, amelyen keresztül beáramlik a levegő a hővisszanyerős szellőztetőgépbe, amelyekből a Zehnder többféle verziót is gyárt. Az előmelegítős változat ezt felmelegíti, míg az entalpiás hőcserélő visszapárásítja a házból elszívott használt levegő hője segítségével, és ezt a fali átvezetőkkel és csövekkel kiépített szigetelt légcsatornákon keresztül juttatja az adott helyiségbe. 

A másik ág pedig az elszívó ponton keresztül gyűjti össze az elhasznált levegőt a konyhából, a fürdőből, a WC-ből, a gardróbból, a mosókonyhából, vagy a ház egyéb olyan területeiről, ahol leginkább szükség van szag- és páraelszívásra, és a hőleadás után egy adott ponton keresztül távozik a szabadba.

Ez a lehetőség nem csupán az újonnan épített házak esetében érhető el

A webáruházunk kínálatában megtalálható márkákhoz hasonlóan a Zehnder is előállt egy olyan megoldással, amely a már meglévő otthonok esetében is lehetővé teszi a hővisszanyerős szellőztetést anélkül, hogy fel kellene túrni az egész házat. 

Ez pedig nem más, mint az egyhelyiséges szellőztető, amely a nevéből adódóan csupán egyetlen helyiség - vagy akár egy komplett egyterű kis garzon - szellőztetését tudja hatékonyan biztosítani. De a központi berendezésekhez hasonlóan alacsony az energiafelhasználása és csendes a működése.

Bármelyik Zehnder terméket is választod, erre mindenképpen ügyelj!

Akár a központi berendezést, akár az egyhelyiséges szellőztetőt választod, fontos, hogy meggyőződj arról, hogy lehetséges-e a fagymentesítésük! Ennek köszönhetően ugyanis, ha odakint fagyveszély van, akkor a készülékek leállítják a levegő beáramlását.

Ha a fentiek elolvasása után maradt még valamilyen kérdésed, vagy tanácsra lenne szükséged a választásodat illetően, akkor keress minket bizalommal!

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.