A megfelelő beltéri levegő jó minőségének biztosítása fontos az otthoni környezetben és a munkahelyeken is. Arra, hogy egy épület átszellőztetését hogyan tudjuk megoldani, többféle technikai megoldás is kínálkozik. Az egyik ezek közül a csőventilátor alkalmazása.

Ezek az eszközök nemcsak lakossági használatra, hanem az ipari környezetre is optimalizáltak. Ahhoz, hogy tisztább levegőt teremtsünk a környezetünkben, fontos, hogy a megfelelő technológiai elemeket válasszuk ki, és ennek megfelelően építsük ki az épületgépészetet!

Miért pont egy csőventilátorra lehet szükséged?

Egy ventilátor felszerelésének számos oka lehet, például hogyha a lakásban túlságosan párás vagy nagyon áporodott a levegő, ez megoldást jelenthet. Leginkább az olyan helyiségekben van ennek létjogosultsága, ahol sokat dolgozunk vízzel, vagy sok párát termelünk, mint például a konyhában. Kézenfekvő megoldásnak tűnhet, hogyha ilyen esetekben ablakot nyitunk, és átszellőztetjük a helyiséget, viszont azokban a helyiségekben, ahol nincsen nyílászáró, ez nem feltétlenül megoldható.

Évszaktól is függ az, hogy az ablakon keresztül történő szellőztetés mennyire lehet megoldás, hiszen a fűtési szezonban nem célunk az, hogy kihűtsük a helyiségeket. Ilyen esetekben érdemes lehet elgondolkodni a ventilátor felszerelésén. A szellőztetés fontos és nem elhanyagolható, hiszen friss levegőnek áramlania kell a zárt terekbe. Azonban ezt meg lehet oldani anélkül is, hogy elveszítenénk a meleget, ugyanakkor megválhatunk a problémát jelentő, nagy mennyiségű párától, valamint az elhasznált levegőtől is.

A vizes helyiségek szellőztetésére kiváló választás a csőventilátor

A ventilátoroknak is számos típusa létezik, ezek közül az egyik a nagyon praktikus és esztétikus megoldást jelentő minőségi csőventilátor. Ennek használata során az elszívó ventilátort egy előre kiépített légtechnikai csővezetékbe illesztjük be. Ma már alapfelszereltségnek tekinthetjük, hogy egy fürdőszoba vagy egy wc rendelkezik csőventilátor beépítéssel. Azonban a korábban épült ingatlanok felújítása során szembesülhetünk azzal, hogy ez a technikai megoldás eredetileg nem került beépítésre, viszont szükségesnek bizonyul.

Számos problémát megelőzhetünk alkalmazásával. Ugyanis a beépített szellőztetéssel megelőzhetjük a penészedés kialakulását, továbbá a salétromosodás és a dohosodás problémáját is. Amellett, hogy ezeket elkerüljük, biztosítva lesz, hogy folyamatosan friss levegő áramoljon a zárt terekbe, és így egészségesebbé tehetjük a környezetünket.

Milyen szempontokra figyeljünk a ventilátor választásnál?

Amikor egy fürdőszobába vagy egy WC-be szeretnénk egy hatékony csőventilátort elhelyezni, nem kell súlyos költségekbe verni magunkat. Egy kisebb költségvetésű felújításnál pedig ez kifejezetten egy előnyös tulajdonságnak számít. Nagy előnye, hogy az olcsóbb árkategória ellenére egy csendes működésű, ugyanakkor esztétikus megoldáshoz jutunk. Egyszerűen hozzáilleszthető bármelyik helyiség dizájnjához, és működése közben sem fog zavaró hangokat kelteni.

Tisztában kell lennünk azzal, hogy pontosan milyen teljesítményt várhatunk el a kiválasztott csőventilátortól. Attól függően, hogy kis vagy közepes méretű helyiségben szeretnénk elhelyezni, számításba kell vennünk, hogy milyen teljesítményű készüléket érdemes választanunk. Beszerelése nem bonyolult, hiszen ezeket a csőventilátorokat szabványméretű csövekhez tervezték, ezekhez egyszerűen csatlakoztathatóak.


Kérd munkatársaink segítségét, hogyha bizonytalan vagy abban, hogy melyik készülék lenne számodra a legmegfelelőbb!