A Fisher mobil klíma esetében a hordozható légkondicionáló berendezések hátrányainak többségével leszámolhatunk, megőrizve az előnyöket. Nézzük is meg, melyek ezek!

A mobil klímákról ugye mindenki tudja, hogy két fontos jellemzőjük van: az egyik, hogy a split klímákkal ellentétben nem két egységből, hanem csak egyetlen egyből állnak, a másik, hogy könnyedén mozgathatók.

A mobil klímák előnyei

Nálunk, a Szellőző shop webáruházban a legkiválóbb mobil és split klímák szerezhetők be. Ezen modellek között az előbbiek leginkább innovatív megoldásokkal felszerelt és fejlesztett modelljei is megtalálhatók. A mobil klímák akkor szoktak alternatívaként szerepelni, amikor fontos a mozgathatóság vagy gyors megoldásra van szükség.

A mobilitás fontos előny lehet, amikor több helyszínen is alkalmazni szeretnénk a légkondicionáló berendezést. Ilyen lehet például, ha nyaranta a család leköltözik a hétvégi nyaralóba, s hosszabb időn keresztül tartózkodik ott. 

Ha nem szeretnénk mindkét helyszínen klímát telepíttetni, akkor megoldás lehet az a változat, amit egyszerűen magunkkal tudunk vinni. Természetesen a mozgathatóság előnnyé válhat egy épületen belül is, ha nem tudunk vagy nem szeretnénk minden helyiségbe split klímát szereltetni.

Egy mobil légkondicionáló tehát teljesítményére nézve nagyjából ugyanazt tudja nyújtani számunkra, mint a falra szerelt változatok, csak a mobilitás előnyével karöltve teszi mindezt.

Milyen hátrányokkal számolhatunk?

Az egyik hátulütője a dolognak az, hogy az egész szerkezet egyetlen egységet képez. Ez azt jelenti, hogy nemcsak az a része, ami hűt, hanem a zajos modul is a készülékben található. Amennyiben a mobil klímát a lakásban használjuk, magasabb zajjal kell számolnunk emiatt. 

A Fisher FPR modellek esetén ezt a problémát is kiküszöbölhetjük, ugyanis maga a légkondicionáló berendezés az erkélyre vagy a teraszra tehető, csupán a hideg levegőt kell bevezetni és beengedni az otthonunkba, a zaj, valamint a készülék működése során keletkező extra hő egyaránt a lakáson kívül maradhatnak.

A hideg levegőt bejuttató cső tetszés szerint állítható, így nem kell derékmagasságba érkeznie a hideg levegőnek, hanem úgy irányíthatjuk, ahogy nekünk az kellemes. A cső bevezetését megvalósíthatjuk fix kialakítással, illetve tetszés szerint akár az ablakon keresztül is. Utóbbi esetben alkalmazhatunk az ablakra való kiegészítőt, amellyel lezárható az a rés is, amire nincs szükség a csőhöz, így mérsékelhetjük az energiaveszteségünket.

Nézzünk meg egy konkrét Fisher mobil klíma modellt!

A Fisher FPR 121DE4 mobil klíma rendelkezik azokkal az innovációkkal, amelyek ezt a légkondicionáló családot jellemzik. Ez a fantasztikus, új generációs változat kültéren helyezhető el, így bentre a zaj és meleg helyett csak a kellemesen hűs levegővel kell számolni. 

Ez a modell a hűtés mellett párátlanításra, valamint fűtésre is alkalmas. Könnyedén, LCD kijelzős infra távirányító segítségével vezérelhető, s a csendesebb időszakban akár éjszakai üzemmódban is működtethető a berendezés. Választhatunk a 3+1 ventilátorfokozat közül, az időzítővel pedig még tovább finomíthatjuk a működést.

Az aktívszenes szagtalanító szűrő és a mosható porszűrő egészséges alkalmazást garantál. A készülék kerekeinek köszönhetően egyszerűen mozgatható, s igazán könnyen áthelyezhető, igényeink szerint. A telepítés pedig nem igényel sem engedélyt, sem szakértőt. Vészeld át könnyedén a kánikula időszakát egy Fisher mobil klímával!