A hővisszanyerős szellőztetők általában többféle szűrőt használnak a levegő tisztítására és a szennyeződések eltávolítására.

A hővisszanyerős szellőztető rendszerek hatékonyan működhetnek, amíg a levegőben lévő szennyeződéseket maradéktalanul megszűrik. Ezért elengedhetetlen a megfelelő szűrők használata. Ezek a szűrők nemcsak szennyeződésekkel tisztítják meg a levegőt, hanem védelmet is nyújtanak a rendszer elektronikus alkatrészei és komponensei számára. A por, pollen, penész és más allergén anyagok megbízható eltávolítása hozzájárul egy egészségesebb beltéri levegőhöz és csökkenti az allergiás reakciók kockázatát.

A szűrőosztályok az Európai Szűrőszövetség (Eurovent) által meghatározott szabványok alapján vannak besorolva.

G3 szűrőosztály: Durva szűrő, önmagában nem javasolt az alkalmazása, előszűrőként alkalmazható finomabb szűrő előtt

G4 szűrőosztály: Ez a szűrőosztály az általános levegőszűrésre használatos. A G4 szűrők hatékonyan távolítják el a nagyobb részecskéket, például port, polleneket és szőrszálakat a levegőből. Ezek a szűrők segítenek megakadályozni a szennyeződések bejutását a levegőkezelő rendszerbe és javítják a beltéri levegő minőségét.

M5 szűrőosztály: Az M5 szűrőosztályú szűrők közepes hatékonyságúak, és hatékonyan szűrik le a közepes méretű részecskéket és finom porokat.

M6 szűrőosztály: Az M6 szűrők kiváló minőségű szűrők, amelyek hatékonyan távolítják el a közepes méretű részecskéket, például finom porokat és kisebb részecskéket.

F5 szűrőosztály: Az F5 szűrőosztály magasabb szintű levegőtisztítást biztosít. Ezek a szűrők hatékonyan távolítják el a kisebb részecskéket, például finomabb port, polleneket, penészspórákat és egyes baktériumokat. Az F5 szűrők különösen ajánlottak allergiás embereknek és légúti problémákkal küzdőknek, akiknek fontos a jó minőségű levegő.

 F7 szűrőosztály: Az F7 szűrőosztályú szűrők még további finom részecskék, például baktériumok és füst részecskék szűrésére képesek.

F9 szűrőosztály: Finomszűrő, pollen minőséget szűr.

 

Mindegyik szűrőosztály más és más szintű szűrési hatékonyságot jelent, és az alkalmazásuk a konkrét szűrési igényekhez és körülményekhez igazodik. Fontos figyelembe venni a szűrőosztályok jellemzőit, amikor szűrők kiválasztásáról van szó, hogy megfelelően meg tudjanak felelni az adott szűrési feladatnak. A hővisszanyerős szellőztető rendszerek különböző típusokban és kialakításokban elérhetők, ezért a pontos szűrő típusok és konfigurációk változhatnak a rendszer specifikációitól függően. A legjobb eredmények elérése érdekében mindig tanulmányozza a gyártó biztonsági adatlapjait és az ajánlott szűrőcserék időpontjait a megfelelő működés biztosítása érdekében.