Ebben a bejegyzésben a Midea klímákról lesz szó. A klímaberendezések ugyanis egyre nagyobb szerepet töltenek be az életünkben. Ahogy egyre forróbbá válnak a nyarak, nélkülük sokszor már elviselhetetlen a forróság. 

Ha szeretnél nyáron már kellemesebb körülményeket biztosítani az otthonodban, akkor itt az ideje elkezdeni megismerkedni a különböző berendezésekkel és lehetőségekkel. Most a Midea klíma előnyeit mutatjuk be azoknak, akik valóban működő megoldásra vágynak a kánikulával szemben.

Mit érdemes tudni a Midea klímák mögött álló gyártóról?

Amikor egy adott márka mellett szeretnénk elköteleződni, cseppet sem meglepő, ha  igyekszünk egy kicsit jobban megismerni mind a gyártót, mind a termékeit. 

A Midea egy, a hatvanas évek végén alapított kínai gyártó, amely a klímatechnika piacának fontos szereplője. Érdemes azt is tudni róluk, hogy nem csupán az innovációk és folyamatos fejlesztések élveznek náluk kitüntetett figyelmet, hanem az energiahatékonyságra, valamint a fenntarthatóságra is gondot fordítanak.

Midea termékkörünkben inverteres split klímák, tartókonzolok, falra szerelhető vezérlők, valamint hővisszanyerős szellőztető rendszerek is elérhetők.

Mit jelent egyáltalán az, hogy inverteres split klíma?

A split klíma azt jelenti, hogy nem egyetlen gépben található meg a készülék minden része. A kompakt klímára jó példa a hordozható modell, amely a komplett szisztémát egy készülékben biztosítja. A split légkondicionálók ezzel szemben osztottak, azaz van egy beltéri és egy kültéri részük is, amelyek összekapcsolódnak. 

A jelentősége ennek a megoldásnak alapvetően az, hogy miközben az az egység, ami a hűtésért felel bent van a szobában, a többi rész, ami a működés miatt némi hőt termelne, illetve ami a zajt okozza, az viszont az épületen kívül található. A kültéren található egységbe tehát a kompresszor és a kondenzátor kerül, így a működés zajos és hőt termelő részeit száműzzük az ingatlanból.

Mindez tehát azt jelenti számunkra, hogyha egy split klímát választunk a kínálatból, bízhatunk abban, hogy csendes és kis helyigénnyel rendelkező készülékre teszünk szert.

Az inverteres technológia egy újabb komfortfokozatot képvisel. Egy ilyen légkondicionáló esetében ugyanis beállíthatjuk, hogy milyen hőmérsékletet szeretnénk elérni a beltérben, majd a többit nyugodtan a készülékre bízhatjuk. Ugyanis az indítást követően fokozatosan növeli a teljesítményt, míg el nem éri a kívánt értéket. Ezután azonban nem áll le, hanem meg is tartja az ideális Celsius fokot, így folyamatosan biztosítja azt. Erre a Midea klímák is képesek.

Miért előnyös ez a megoldás?

De miért lenne jobb nekünk, ha folyamatosan működne a berendezés? A hagyományos klímák kikapcsolnak, amikor elérik a kért értéket, s akkor kapcsolnak be újra, ha ismét érzékelik a hőmérséklet növekedését. 

A probléma ezzel csupán az, hogy minden bekapcsolásnál teljes üzemmódba váltanak, ami rengeteg energiát felemészt, s komoly terhelést jelent a hálózatnak. Ezt küszöböli ki az inverteres technológia, amellyel így állandóan élvezhetjük a kellemes hőmérsékletet, ami ráadásul nem igényli azt az extra áramot, amit a hagyományos modell felhasznál.

Emellett halkabbak, hosszabb élettartammal rendelkeznek és gyorsabban érik el a kért hűvös levegőt a helyiségben, mint a hagyományos klímák.

A Midea inverteres split klíma mindezeken felül 4 irányú légárammal, eco és turbo üzemmóddal, follow me és automata alvás funkcióval, időzítővel, valamint gyári Wifi vezérléssel is rendelkezik, hogy még komfortosabbá tegye mindennapjainkat. Élvezd te is a kellemes és hűs levegőt ezen a nyáron, s válaszd a legjobb megoldást!