Amennyiben úgy gondolod, hogy lakásod levegője túl száraz, biztosan felmerült már benned is a szobai párásító alkalmazásának gondolata. Azonban egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan állunk neki a párásítás folyamatának.

Az sem egészséges, hogyha túlságos száraz, illetve azt sem, hogyha túlságosan párás a levegő. Bármelyik szélsőség is álljon fönn ezek közül, biztos lehetsz abban, hogy előbb-utóbb légúti problémákat tapasztalhatsz, illetve olyan kellemetlenségeket, mint a kiszáradt orr- és szájnyálkahártya. A szobai párásítók használatával azonban enyhítheted ezeket a panaszokat, és megoldhatod ezt a problémát.

A szobai párásító még a hangulat megteremtésében is szerepet játszik

Az ünnepek alatt egyszerűen hangulatosabbá teheted otthonodat, hogyha olyan szobai párásítókat használsz, melyekbe nem csak vizet, hanem különböző finom illatú illóolajakat is keverhetsz. A párásítással nem feltétlenül kell megvárni a fűtésszezont, hiszen a légkondicionáló rendszeres használata is száríthatja az otthonod levegőjét.

Bármelyik évszakról vagy ünnepről is legyen szó, a szobai párásító használatával különleges hangulatot teremthetsz. Mindössze arra van szükség, hogy néhány csepp illóolajat helyezel a párásító készülékbe helyezett vízbe. És már kezdődhet is a házi aromaterápia.

Milyen típusú párásító készüléket érdemes választani?

Az egyik legegyszerűbb módszer, ha valamilyen elektromos készüléket választasz a párásítási tevékenységhez. Ennek többféle típusa is létezik, érdemes olyan biztonságos készülékeket választani, melyek ultrahang segítségével porlasztják a vízmolekulákat, és így juttatják azt a levegőbe, mint például a Stadler Form BEN ultrahangos párásító. Felejtsd el a tűzveszélyes és forró vízzel működő eszközöket, használd te is az ultrahangos aromaterápiás diffúzorokat!

Mielőtt választanál, érdemes utánajárni annak is, hogy az általad kiszemelt készülék milyen zajszinttel működik. Nehogy a végső eredmény az legyen, hogy a pihenésedet nemcsak nem segíti, hanem inkább zavarja.

Ahhoz, hogy a párásítás ideális módon történjen meg, javasolt minimum a 20-22 fokos hőmérséklet. Valamint érdemes arra törekedni, hogy legalább 40 és 60% között legyen a beltéri levegő páratartalma. A gyermekek által használt terekben érdemes egy picit párásabb levegőt biztosítani, de ilyenkor is maradjunk a javasolt értékek között.

Milyen esetekben kell párásítani a lakás levegőjét?

Sok esetben találkozhatunk azzal, hogy a jelentős páratartalom okoz gondokat az otthonokban, hiszen ez segíti például a penész kialakulását. Ugyanakkor arról kevesebb szó esik, hogy szintén rossz hatással van mind a légutakra, mind a nyálkahártyákra az, hogyha túlságosan száraz a levegő. Bizonyos betegségek tüneteit felerősítheti, és tapasztalhatod azt is akár, hogy könnyen kiszárad a szád vagy a bőröd. Ilyenkor élhetsz te is a gyanúperrel, hogy érdemes lenne megnézni az otthonod páratartalmát. Hiszen így kaphatsz pontos képet arról, hogy mi is a teendő.

A mérés önmagában még nem javít a belső környezet állapotán, viszont segít eldönteni azt, hogy milyen szobai párásító készülékkel tegyél ellene. Ha bizonytalan vagy, hogy melyik készülék lenne ideális a számodra, kérd bátran munkatársaink segítségét. A webáruházunkban található készülékek között biztosan találsz olyat, mely megoldást jelent a te problémádra is. Így nem lesz más dolgod, mint élvezni az egészséges otthon nyújtotta előnyöket.