A ventilátoros hősugárzók remek lehetőséget kínálnak arra, hogy kisebb alapterületű helyiségeket szinte pillanatok alatt felmelegíthessünk. 

Hisz amikor egy ingatlan fűtési rendszerét szeretnénk alaposan megtervezni, és átgondoltan megvalósítani, akkor egyáltalán nincs könnyű dolgunk, hát még olyankor, amikor valóban a saját igényeinkre és aktuális élethelyzetünkre szeretnénk szabni a lehetőségeket, ráadásul mindezt energia-, valamint költséghatékony módon.  

De vajon van ennek a készüléknek relevanciája, ha a takarékosság is kiemelt törekvés? Milyen helyzetekben vehetjük nagy hasznát ennek a berendezésnek? Tarts velünk blogbejegyzésünkben, hogy meghozhasd a saját döntésedet arról, szükséged van-e kiegészítő fűtési megoldásokra a jelenlegi mellett.

Miért van jelentősége a kiegészítő modelleknek?

Minden ingatlan rendelkezik valamilyen fűtési rendszerrel, amely működhet alapvetően gázzal, elektromossággal vagy képviselheti a jelenlegi legmodernebbnek számító innovációt, a hőszivattyús szisztémát is. Ezek működhetnek fűtőtestek vagy például padlófűtés révén is, de annyi egészen biztos, hogy a teljes ingatlanban képesek egyformán kellemes, az igényeknek megfelelő hőmérsékletet biztosítani.

Az alapvetően szabályozható, termosztát révén akár programozható rendszerek ugyan szépen felmelegítik a teljes épületet, ám ritkán vannak hozzájuk olyan okos lehetőségek kialakítva, hogy a helyiségeket egyesével is könnyedén és egyszerűen lehessen vezérelni. Habár erre is akadnak opciók, például az okosotthon rendszerek, ezek magasabb bekerülési költséget jelentenek, és kialakításuk sem feltétlenül a legegyszerűbb, sem a leggyorsabb. 

Egy kiegészítő fűtőtest vagy ventilátoros hősugárzó azonban gyors megoldást kínál arra a helyzetre, ha egy adott szobát vagy például a fürdőszobát szeretnénk jobban felmelegíteni, mint a lakás többi pontját.

A fűtőventilátorok dizájnosak és praktikusak is egyszerre

Habár manapság már alapvető törekvés, hogy mind funkcionálisan, mind az esztétikum oldaláról közelítve a lehető legtöbbet kínálják a gyártók, azért ezt nem sikerül mindig maradéktalanul teljesíteni. Nem igaz ez azonban a fűtőventilátorok esetében, ahol a két igény sikeresen megtalálja a maga számításait. 

A hőfokszabályzó, valamint a fokozat szabályozása révén kontrollálhatóvá válik a készülék működése, amellyel lehetőséget kapunk arra, hogy igényeinkre szabjuk a teljesítményt. Akár olyan helyeken is alkalmazhatjuk, ahol nem alakítható ki más típusú fűtés, illetve túlságosan drága lenne, ezért nem érné meg. Azonban nagyon nagy hasznát láthatjuk olyankor is, ha az otthonunkban szeretnénk egy-egy helyiséget gyorsan melegebbnek tudni. Ilyen lehet például a fürdőszoba.

A hordozhatóságnak is fontos szerep jut ebben az értelemben is, hiszen szabadon megválaszthatjuk, mikor melyik helyiségben szeretnénk alkalmazni a készüléket.

A hordozhatóság királynője, a ventilátoros hősugárzó

A fűtőventilátorok között ugyan található falra szerelhető modell, ám a többség mozgatható változat. Azonban ebben a tulajdonságban sem egyformák, hiszen súlytól és kialakítástól függően ez lehet könnyebb vagy nehezebb feladat is. 

A ventilátoros hősugárzó alapvetően alkalmanként használandó berendezés, amikor azonban pillanatok alatt bemelegít minden jól hőszigetelt helyiséget. Nélkülözhetetlen kisgyermekes családokban, amikor a kisbaba fürdik vagy pelenkázni, öltöztetni kell, de emellett a nagyobb gyerekek és felnőttek kényelmét is szolgálja.