Az álló ventilátorok lehetőséget biztosítanak arra, hogy kellemesebbé tegyük a környezetünket, még a legmelegebb kánikulai napokon is. Ebben a blogbejegyzésben bemutatjuk, hogy mi mindent érdemes tudni ezekről a készülékekről, mikor vesszük jó hasznukat, és milyen korlátaik vannak.

Kezdjük rögtön az utóbbival!

A nálunk, a Szellőző shop webáruházban is beszerezhető ventilátorok a lehető legnagyobb sajnálatunkra, de nem képesek valóban lehűteni a levegőt. Hatékonyan megmozgatni azonban igen!

Képzeljünk csak el egy meleg nyári napot! Az egyiken 30 fokos hőségben ücsörgünk, miközben egy aprócska szellőcske sem lengedez. A másikon pontosan ugyanilyen nagy a forróság, de fúj közben a szél, felfrissítve körülöttünk a levegőt, megsimogatva a karunkat, megborzolva a hajunkat. 

Melyik napon fogjuk magunkat jobban érezni? Természetesen azon a napon, amikor lengedez a szellő. Ehhez hasonlít az is, amit a ventilátorok tudnak kínálni számunkra: frissebb levegőt és alacsonyabb hőérzetet.

Ha nem lehet légkondicionálót alkalmazni…

Akadnak olyan helyzetek, amikor annak ellenére sem a klímaberendezés lesz a legjobb megoldás, ha az valóban képes lehűteni a levegőt.

Ez lehet például egyéni érzékenység, ami azt jelenti, hogy azonnal megfázva érezzük magunkat, ha klimatizált helyen vagyunk. Nagyon fontos, hogy ezt ne keverjük össze azzal, hogy a nem karbantartott és rendszeresen nem tisztított légkondicionálóban valóban megtelepedhetnek a kórokozók, amik igazán megbetegítenek mindenkit.

A klímaberendezés ellen szól az is, hogy szakembert kell hívni hozzá, hogy jóval magasabb költséget jelent, valamint a használata során komoly energiafogyasztással is számolni kell, a rendszeres ellenőrzésekről és tisztításról nem is beszélve.

Igaz ritkán, de az is előfordulhat, hogy egyszerűen az adott épületben nem engedélyezik a légkondicionálók telepítését, például műemlékvédelem vagy akár a társasház saját szabályzata miatt.

Bármi is az oka annak, hogy miért nem jöhet szóba a klíma, ha alternatívák után kutatunk, amelyek kellemesebbé tudják tenni a mindennapjainkat, akkor a ventilátorok között igazán megéri keresgélnünk.

Miért pont az álló ventilátorok olyan népszerűek?

Egy Sencor álló ventilátorról például elmondhatjuk, hogy hosszú élettartammal rendelkezik, és eredményesen kavarja fel körülöttünk a levegőt, hogy egy szeles tengerpartra is oda tudjuk képzelni magunkat. Mindezt alacsony vételáron teszi, így a szuper ár-érték arány nem is lehet kérdéses.

Egy álló ventilátor pont jó magasságban fogja forgatni a levegőt, de ha mégsem teljesen tökéletes a gyári beállítás, mi magunk is szabályozhatjuk a magasságát. A változtatható dőlésszögnek köszönhetően meg tudjuk határozni, hogy pontosan merre mozogjanak a légáramlatok. Ez nagyon fontos, hiszen egyáltalán nem mindegy, közvetlenül hol és mennyire tartósan ér minket a ventilátor által kavart légfuvallat. Amennyiben hosszú időn keresztül ugyanoda kapjuk a huzatot, az az izmok "megfázásához", fájdalmához és merevségéhez vezethet.

Mindezeken túl a Sencor álló ventilátornak a sebességét is tudjuk változtatni, mégpedig három fokozatban. Ez akkor is hasznos, ha túl erősnek vagy éppen aktuálisan gyengének érezzük a légáramlatot, de akkor is, ha a szerkezet hangerejét érezzük zavarónak, s emiatt szeretnénk lassítani a tempón. Hiszen annak ellenére, hogy a ventilátorok halkan üzemelnek, az emberek egyéni érzékenységgel bírnak a hangerő tekintetében.