Manapság már egyáltalán nem szokatlan, hogy ha egy családi házban vagy egy lakásban hűtő-fűtő klímával találkozunk. Sokat lehet hallani a karbantartás fontosságáról, a megfelelő hőmérséklet beállításáról a nyári időszakban.

Arról azonban már kevesebb szó esik, hogy hogyan használhatjuk ezeket az eszközöket fűtésre is. Legtöbbünknek még mindig az jut eszébe ezekről berendezésekről, hogy kellemesen hűvössé tudják tenni a levegőt egy nagy nyári kánikula során. Pedig nem csak erre képesek!

Mennyire lehet gazdaságos egy hűtő-fűtő klíma, megéri ez nekem?

Bár alapvetően hűtésre használjuk ezeket a készülékeket, de azt csak kevesen tudják, hogy inverteres klímával ma már akármilyen hideg időben is felmelegíthetjük az otthonunkat. Fontos tudni, hogy ha on/off típusú berendezéssel van felszerelve a lakásunk, akkor ezeket maximum 0 Celsius fokig használhatjuk. Mivel az időjárás nem tud arról, hogy nulla fok alá nem csökkenhet a hőmérséklet, ezért egy kicsit előre gondolkodva célszerű inkább az inverteres változatot beszerezni, hiszen ezt időjárástól függetlenül használhatjuk.

A klímaberendezések működési elve teljesen különbözik a gázkazánok vagy az elektromos radiátorok működésétől. Mert itt nem arról van szó, hogy az elektromos áramot alakítanák át egy fűtőszál segítségével hőenergiává. Természetesen nem mindegy, hogy milyen hatékonyságú készüléket választunk, de meglepődnénk azon, hogy mennyire gazdaságos tud lenni a klímával való fűtés egy központi fűtéshez vagy egy gázfűtéses megoldáshoz képest. Ennek a nagyon egyszerű oka mindössze annyi, hogy ezek a készülékek többszörös fűtés teljesítményt adnak, mint amennyi áramot fogyasztanak, így működésük is hatékonyabb.

Gondoljuk át pontosan mire fogjuk használni a készüléket!

Mielőtt kiválasztjuk az otthonunkba beszerelni kívánt klímaberendezést, gondoljuk át alaposan milyen célra szeretnénk azt használni. Csak hűteni kívánunk vele, vagy esetleg fűtési funkciókat is el fog látni. Kiváló választás utóbbi esetben a HD Maximus split klíma. Lehet, hogy nem a teljes téli szezonban kívánjuk használni, de az átmeneti időszakokban, tavasszal és ősszel nagyon jó szolgálatot tehet. Ugyanis így nem vagyunk rákényszerülve a központi fűtés használatára, amíg csak minimális, esti fűtésre van szükségünk.

Amennyiben kisgyermek van a háztartásban, az esti fürdés előtt szintén könnyedén felmelegíthetjük a szoba levegőjét egy ilyen készülékkel. Amikor a nappalok még kellemesen melegek, viszont az éjszakák már hidegek, a lakások még nem hűlnek ki olyan gyorsan. Így elegendő csak néhány fokot melegíteni rajtuk. Erre a célra tökéletes egy inverteres klímaberendezés használata.

Mik a klíma vásárlás előnyei?

Egy aránylag olcsó beruházással könnyedén szabályozhatóvá tehetjük otthonunk hőmérsékletét akár télen, akár nyáron. Fenntartása sem nevezhető markáns költségnek, így a költség-haszon arány a hagyományos fűtési rendszerekkel szemben kifejezetten jónak mondható.

Működési mechanizmusából adódóan akár a meleget, akár a hideget viszonylag gyorsan érzékelhetjük, így nem kell hosszú órákat várni, mire egy központi fűtési rendszer felfűti a lakást. A beszerelést követően az időszakos karbantartáson kívül nem igényel semmilyen jelentős beavatkozást. Azonban a készülék tisztítására mindenképpen fordítsunk kellő figyelmet. Ennek az eszköznek a használatával megkímélhetjük magunkat a különböző engedélyeztetési eljárásoktól is, hiszen nem szükséges hozzá kéményt építeni, illetve mivel kötelező szakemberrel beépítettünk, így igényeknek megfelelően, akár hosszú garanciális időt is választhatunk. Így hosszú távon biztonságban érezhetjük magunkat és a készüléket is.