A rendszeres és szakszerű szellőztetés, illetve a megfelelő szellőzés hozzájárulhat életminőségünk javításához és ahhoz is, hogy megőrizzük egészségünket. Régóta tudott, hogy ez mennyire fontos, számtalan tünet és szövődmény alakulhat ki, hogyha a szellőzőrendszerek nem megfelelően működnek. Egy társasház szellőzésének kialakításánál különösen fontos, hogy betartsuk azokat az előírásokat és szabályokat, amelyek a kialakításhoz és a működtetéshez kapcsolódnak.

Miért van szükség a szellőztetésre?

Régóta közismert tény, hogy a levegő frissítésére a megfelelő oxigén ellátottság miatt van szükség. Egészségesebb környezetet teremthetünk általa, növekszik a koncentrációs képességünk, illetve azt is tapasztalhatjuk, hogy kevésbé vagyunk fáradékonyak. Akár az alvás minőségét is javíthatjuk azzal, hogyha megfelelő a levegő minősége az otthonunkban.

Amikor hosszabb időn keresztül nem történik meg a légcsere, akkor egyrészt felhalmozódik a szén-dioxid. Másrészt a berendezési tárgyainkból, illetve akár az otthonunk építőanyagaiból is káros anyagok kerülhetnek a levegőbe. De elég csak a főzésre vagy a dohányzásra gondolni. Arról nem is beszélve, ha esetleg lakásfelújításról van szó, hiszen ilyenkor nagyobb mennyiségű por vagy akár festékanyag is kerülhet a levegőbe.

Egy megfelelően kialakított szellőzőrendszerrel azonban sokat tehetünk a levegő minőségének javításáért. Egy társasházban ráadásul ennek azért is jelentősége van, mert nemcsak a saját, hanem a szomszédok által keletkező szennyeződések is jelen lehetnek a lakás levegőjében.

Hogyan érdemes kialakítani a társasház szellőzését?

Ma már léteznek olyan intelligens szellőztetőrendszerek, amelyek igazodnak a változó szükségletekhez. Ezekbe olyan elemek vannak beépítve, amelyek felelnek a levegő pótlásáért, illetve az elszívó rendszerek szabályozásáért. A modern megoldások figyelembe veszik a páratartalom változását is, hiszen ennek emelkedésekor lépnek működésbe, ennek köszönhetően pedig a levegő szárazabbá válik.

A légutánpótlás szabályozását szintén olyan légbevezető elemek végzik, melyek páraérzékelővel vannak ellátva. Ezeket akár a lakóhelyiségek nyílászáróira utólag is egyszerűen felszerelhetjük. Érzékelik a helyiség levegőjének nedvességtartalmát, és ennek megfelelően friss levegőt juttatnak be, amikor az szükséges. 

Webáruházunkban megtalálhatóak azok a kiszolgáló helyiségekben alkalmazható készülékek is, melyek pára- és mozgásérzékelővel is ellátottak. Ezek segítségével pedig csak annyi levegőt távolítunk el a helyiségből, amennyi valóban indokolt.

Korszerűsítsd a társasházi szellőzést!

A magyarországi lakáspiacon egyre inkább problémát jelent az, hogy elavult szellőzéstechnikai rendszerekkel vannak felszerelve a lakások. Ezért érdemes átgondolni ezek korszerűsítését, hiszen a modern megoldások segítségével sokkal élhetőbbé tehetjük otthonunkat. Amennyiben segítségre lenne szükséged a korszerűsítéssel kapcsolatban, kérd bátran munkatársaink támogatását!

Az innovatív technológiák segítségével olyan korszerű rendszereket lehet létrehozni, amelyek nemcsak az egészségesebb környezet megteremtésében segítenek. Hanem abban is, hogy az energiatakarékosság jegyében fejlesszük a társasházi szellőzőrendszereket. A ma már elérhető intelligens megoldások segítségével pedig egyszerűen alkalmazkodik a rendszer a változó szükségletekhez is.