A levegőtisztító berendezések egyre nagyobb számban, s emellett egyre kiemelkedőbb hatékonysággal érhetők el az érdeklődők számára. A kereslet elképesztő növekedése is komoly hatást gyakorol arra, hogy egyre kiválóbb innovációkkal rendelkező készülékek közül válogathassunk. 

De miért van egyáltalán igény a légtisztítókra? Kik számára bizonyul szinte nélkülözhetetlen megoldásnak? Tarts velünk ebben a blogbejegyzésben, hogy jobban megismerhesd a bennük rejlő lehetőségeket!

A levegőtisztító gépek valóban tiszta levegőt biztosítanak

A lényeg pedig pontosan ebben rejlik. Gondoljunk csak bele abba, hogy egy nagyvárosban, például Budapesten a belső kerületekben milyen sok autó, motor és busz közlekedik nap mint nap. Ez pedig egyet jelent azzal, hogy hatalmas mennyiségű por, kosz és szmog kering a levegőben.

Ezek mind a magas épületek között kavarognak, s annak köszönhetően, hogy még a szél sem tud rendesen átfújni ezeken a területeken, a szennyeződés nagy része gyakorlatilag folyamatosan itt reked. Természetesen nem muszáj éppen a fővárosban lakni ahhoz, hogy átéljük a fenti kellemetlen körülményeket, hiszen minden nagyobb településen találhatunk hasonlóan szennyezett régiókat.

Azok, akik belvárosi lakásokban élnek, minden bizonnyal rendszeresen küzdenek a bútorokon megtelepedő porral, valamint azzal is, hogy egy szellőztetést követően sem számíthatnak számottevő javulásra. Nálunk, a Szellőző shop webáruházban légtisztítók és szűrők széles kínálata várja többek között őket is, hogy ideális körülményeket alakíthassanak ki otthonaikban.

Milyen pozitívumok társulnak a légtisztítók használatához?

A szennyezett környezet sajnos azokat sem kerüli el teljesen, akik a központtól távolabb élnek. A szmog talán némileg kevésbé érinti őket, noha azzal érdemes tisztában lenni, hogy elegendő egy nagyobb főút a közelben ahhoz, hogy ne mentesülhessünk ettől a problémától sem. Emellett a házipor, illetve a bennük vígan szaporodó poratkák is komoly gondokat okoznak, s ezek a kárpitos bútorokban, a függönyökben és a szőnyegekben is megtelepednek.

A téli időszakban a kevesebb szellőztetés, a bent száradó ruhák rovására írható a magas páratartalom, ilyenkor megjelenhet a penész, ami komoly egészségügyi problémákhoz vezethet. Tavasszal és nyáron a virágpor és a pollenek okozhatnak nehézségeket. 

Ha pedig asztmás vagy allergiás is van a családban, miattuk még inkább oda kell figyelni arra, hogy minőségi levegőtisztító készülékek alkalmazásával tegyük komfortosabbá és egészségesebbé a környezetüket. A Boneco, Stadler Form, Stylies Pegasus márkanevekkel fémjelzett eszközök segítségével gondoskodhatunk a jó minőségű levegőről, amely a család minden tagja számára kiemelten fontos kérdésnek bizonyul.

Ideális páratartalom és tiszta levegő egyetlen készülék segítségével

Míg egyes ingatlanokban, illetve bizonyos időszakokban a túlságosan nedves, párás levegő okoz problémát, addig más esetben éppen fordítva, a túl száraz levegő súlyosbítja a panaszokat. Az ideális páratartalom 40 és 60% között van, ez az optimális érték minden szempontból. Az Airbi AIRWASHER légmosó párásító és légtisztító egyetlen készülékben.

Ezzel az eszközzel megvalósítható akár egy 45 m²-es szobában is az, hogy tiszta levegő és ideális páratartalom uralkodjon egyszerre. Semlegesíti a baktériumokat, így betegségszezonban is kifejezetten hasznos segítséget nyújt, főleg, ha nagyobb létszámú családról van szó, ahol gyerekek is élnek.