Általában olyan esetekben jut eszünkbe mozgásérzékelős ventilátort szerelni a lakásba, amikor túlságosan párás a levegő vagy nagyon áporodott. Ez főként a vizes helyiségekben fordulhat elő, illetve a konyhában is sok párát termelünk. Azonban az sem egy hátrány, hogyha ablak nélküli mosdóhelyiséggel van ellátva a lakásunk, hogy ezt könnyen kiszellőztethetjük.

Milyen típusú ventilátorra lehet szükségünk?

Amikor a szellőztetés és az ablak állandó nyitogatása már nem jelent megoldást, akkor kell elgondolkodnunk csak igazán, hogy érdemes lenne egy ventilátort szerelni a lakásba. A szellőztetés és a friss levegő fontos, azonban főként télen nem szeretnénk a szoba meleg levegőjét az udvarra juttatni. És azt se, hogy a fűtött otthont hűtsük ki. A ventilátoros szellőztetés hatékony megoldást jelenthet, ráadásul orvosolhatóak velük azok a problémák, amit a túl sok pára, illetve az elhasznált levegő okoz.

Rengeteg féle termék elérhető a piacon, számos minőségi ventilátor közül válogathatunk. Azonban érdemes számba venni azokat a szempontokat, amik alapján jó döntést hozhatunk, hogy melyik típust is válasszuk. Fontos eldöntenünk, hogy mely helyiség légcseréjét szeretnénk megoldani ezzel az eszközzel. Fel kell mérnünk, hogy mekkora a helyiség alapterülete és mi lesz a célja a ventilátor használatának. Többféle mobil, illetve beépíthető verzió közül is választhatunk.

Mozgásérzékelős ventilátor beszerelése a lakásba

A megfelelő ventilátor kiválasztása közel sem olyan egyszerű kérdés, mint amilyennek elsőre az tűnik. Megkülönböztethetünk háztartási, illetve ipari ventilátorokat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy egy ipari ventilátort ne használhatnánk az otthonunkban. Vannak olyan esetek, amikor indokolt a nagy teljesítményű készülék használata, úgyhogy elsődlegesen azt vegyük figyelembe, milyen funkciót szeretnénk betölteni vele.

A háztartási mozgásérzékelős ventilátorok jellemzően olyan közegben használhatóak, ahol tiszta és páradús a levegő, ugyanakkor zsiradékokkal nem telített. Ugyanis ennek a típusú légtömegnek a mozgatására lesz alkalmas. Ezeket a készülékeket szakaszosan tudjuk üzemeltetni, tehát a 0-24 órás működés nem megoldott ezek esetében. Amennyiben csak néhány órányi üzemidőre van szükségünk, akkor ezek kiválóan megfelelőek lehetnek.

Ezeket a készülékeket többnyire kamrákba, pincehelyiségbe, esetleg fürdőszobákba vagy mosókonyhába érdemes elhelyezni. A ventilátorok mellett érdemes használnunk páratartalmat mérő eszközöket is, vagy olyan ventilátort választani, mely mozgásérzékelővel van szerelve. Így csak akkor lép működésbe, amikor arra valóban szükség van.

Milyen esetekben lehet szükség ipari ventilátorra?

Amennyiben nem csak napi néhány órát szeretnénk működtetni az eszközt, gondolkozzunk el nyugodtan az ipari ventilátor használatán is. Ennek műszaki jellemzői eltérnek a háztartási ventilátorokétól, ugyanis képesek az erősen szennyezett levegőt is eltávolítani a zárt terekből. Például nagyobb mennyiségű porral vagy akár szilárd anyagdarabkákkal is megbirkóznak, de a vegyi anyagok eltávolítására is alkalmasak.

Egy professzionális konyhai elszívás kiépítése esetében indokolt lehet ennek a rendszernek a választása. De akár füstelszívásra vagy 45 Celsius-fokos hőmérsékletet meghaladó levegő eltávolítására is ilyen rendszert javasolt kiépíteni. Amennyiben nem vagy biztos abban, hogy a te otthonodba melyik típusú készülék lenne a legmegfelelőbb, kérd munkatársaink segítségét készséggel válaszolnak a kérdéseidre!