A megfelelő szellőztetés gyakran alábecsülik az emberek, pedig rendkívül fontos a jó egészségünk és kényelmünk szempontjából. A friss levegő beáramlása és a szennyezett levegő kivezetése elengedhetetlen ahhoz, hogy a beltéri levegő minősége megfelelő maradjon otthonunkban vagy munkahelyünkön.

Az első és legfontosabb előnye a megfelelő szellőztetésnek a friss levegő beáramlása. Az emberi test oxigénre van szüksége az energiatermeléshez, és a friss levegőben gazdag környezet elősegíti az általános jólétet és koncentrációt. Amikor egy helyiségben tartózkodunk hosszabb ideig zárt ablakok és ajtók mellett, a levegő minősége rosszabbá válik, és számos levegőszennyező anyag felhalmozódik, például por, allergének vagy vegyi anyagok. Ezért fontos, hogy rendszeresen friss levegőt engedjünk be a helyiségbe szellőztetéssel, illetve szellőztető gépek használatával, hogy megszabaduljunk ezektől a szennyező anyagoktól és megtartsuk a beltéri levegő minőségét.

A szellőztetéssel nem csak friss levegőt juttatunk be az épületbe, hanem a páratartalmat is szabályozhatjuk. A helyes szellőztetés segít fenntartani a megfelelő páratartalmat a lakásban vagy irodában. Túlzott nedvesség vagy szárazság negatív hatással lehet a légúti rendszerünkre és általános egészségi állapotunkra. Hiányos szellőztetés esetén a magas páratartalom penész- és gombásodás kialakulásához vezethet, ami allergiás reakciókat és légzőszervi megbetegedéseket okozhat. Ugyanakkor túl száraz levegő is problémákat okozhat, mint például száraz köhögés, szemirritáció vagy bőrkiszáradás. A megfelelő szellőztetés révén elérhetjük a megfelelő páratartalmat, amely elősegíti az egészséges környezetet.

Szellőztetés közben a szennyezett levegő távozik, és friss levegő helyettesíti azt. Ez lehetővé teszi, hogy megszabaduljunk a szoba levegőjében felhalmozódott szennyező anyagoktól, például füsttől, kipufogógáztól, vegyi anyagoktól stb. Ezek a szennyező anyagok légzőrendszeri problémákat okozhatnak, különösen az asztmás betegeknél, illetve a hosszú távú hatásuk káros lehet az egészségre nézve. Ezért rendszeres szellőztetéssel csökkenthetjük a beltéri levegő szennyezettségét és javíthatjuk az egészségünket.

A légcsere típusú hővisszanyerős szellőztető beépítésével elfelejthetjük az ablak vagy ajtó nyitogatásos szellőztetést, használatával a nap 24 órájában megfelelő minőségű és mennyiségű levegő áll rendelkezésünkre.