A kiegyenlített szellőzés nem jelent mást, minthogy a lakótérbe bejuttatott levegő mennyisége teljes egészében megegyezik az elszívott levegő mennyiségével. Mindezt úgy, hogy közben megvalósul a lakás szellőzése. Talán azt is lehetne mondani, hogy ez a komfort szellőzés egyik legfontosabb alapszabálya.

Amikor otthonunk kialakítása során légtechnikai rendszer beszereléséről döntünk, nagyon fontos annak beszabályozása. Mégpedig abból a szempontból, hogy megfelelő hatásfokú működést érhessünk el. Ugyanis hiába vagyunk a legkorszerűbb hővisszanyerő gép tulajdonosai, hogyha nem egyezik meg az elszívott és a befújt levegő mennyisége, mert ezzel romlik a működés hatásfoka.

Hogyan válhat pénzkidobássá a legjobb hatásfokú hővisszanyerős gép is?

Első hallásra talán meglepőnek is érezhetjük, de nagyon is igaz ez az állítás, hogyha a megvásárolt technikát nem megfelelően használjuk, nem tudjuk elérni annak a legjobb teljesítményét. Hiába leszünk boldog tulajdonosai egy remek hővisszanyerős szellőztető rendszernek, hogyha az csak gyenge minőségben tudja ellátni a feladatát.

A Szellőző shop kínálatában megtalálhatod azokat a technikai eszközöket, amelyek beszerelésével megalapozhatod rendszered jó működését. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a kivitelezési munkák során vedd igénybe azt a szakszerű segítséget, melynek hatására a hővisszanyerő szellőztető rendszered tökéletes működésbe léphet. Hangold össze rendszered elemeit annak érdekében, hogy minőségi szolgáltatásban legyen részed.

Hővisszanyerős szellőztetés mint épületgépészeti megoldás

Néhány évtizeddel ezelőtt még nem foglalkoztunk azzal, hogy hogyan kell megtervezni a zárt terek és az otthonok szellőztetését. Ugyanis azok a nyílászárók, amiket ebben az időszakban használtak, még nem voltak tömörek. Ennek köszönhetően pedig megoldott volt egyfajta természetes szellőzés, ami a réseken keresztül történt meg.

Egy manapság kivitelezett modern épület esetében azonban fokozott szigeteléssel látjuk el az ingatlanokat. A légtömör nyílászárók felszerelésének számos előnye van. Ezeket elsősorban az energia felhasználás során, a hőszigetelő rendszer részeként élvezhetjük. Nemcsak energiát takaríthatunk meg általuk, hanem élvezhetjük kiváló hangszigetelő tulajdonságaikat is. Azonban ilyen légtömörség mellett tudatos szellőztetés nélkül nem jut friss levegő a lakótérbe. Az eredmény ebben az esetben a rossz beltéri levegő, a megemelkedett nedvességtartalom, valamint a kellemetlen szagok. Ezek mellett testi tüneteket is észlelhetünk magunkon, mint a fejfájás vagy a rossz közérzet.

Kiegyenlített szellőzés okosan

Milyen megoldások léteznek a megfelelő légcsere elérésére? Érdemes tudatos tervezésbe fogni, és számítással alátámasztani azt, hogy egy adott térben hányszor kell kicserélni napi átlagban a teljes légtérfogatot. Ezt az egy személyre jutó átlagos friss levegő igény alapján határozhatjuk meg. Általában személyenként 30 köbméter levegőre van szükség egy óra leforgása alatt.

Annak érdekében, hogy ez rendelkezésre álljon, megfelelő mennyiségű friss levegőt kell juttatni a lakótérbe, illetve a szennyezett levegőt el kell távolítani onnan. A szellőztetés nemcsak a hővisszanyerős kiegyenlített szellőzés során oldható meg, hanem elszívásos vagy gravitációs módszerrel is. Amennyiben bizonytalan vagy abban, hogy otthonodban melyik lenne a legmegfelelőbb megoldás, kérd bátran munkatársaink segítségét!