Barion Pixel
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető

Vortice VORT HRI Phantom 200 BP központi hővisszanyerős szellőztető

11291
Elérhetőség: 2-3 munkanap
2-3 munkanap:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

690 000 Ft
Bruttó ár

szellozokivitelezes2.jpg

Teljesítmény 115 W
Garancia 36 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

Főbb információk: 

  • Vort HRI Phantom 200
  • Tűzálló horganyzott acéllemez burkolat, 20 mm vastag hangelnyelő béléssel 
  • Bekötési csatlakozók átmérője: 125 mm 
  • Nagyon hatásos, keresztirányú ellenáramú típusú hőcserélő 
  • Nagy teljesítményű ventilátorok, amelyek centrifugális járókerékkel vannak ellátva 
  • EC motor (kefe nélkül): 3 sebességgel, amelyek a telepítéskor állíthatók be 
  • Integrált fagyvédelem Automatikus, 100% -os by-pass 
  • 2 db F5 szűrő (opcionális F7 szűrő ), amelyek könnyen hozzáférhetőek 
  • Elektronikus vezérlés LCD kijelzővel - Védettség: IPX2. 
  • Szigetelési osztály: II.

A szellőztetés fontossága:

Életünk jelentős részét lakásunkban/házunkban töltjük, így nagyon fontos odafigyelnünk a minket körül vevő levegő minőségére. Egy bezárt, „túl jól szigetelt” lakás levegője káros lehet egészségünkre, valamint általános közérzetünket is nagyban befolyásolja. Ilyen káros folyamatok lehetnek akár a por felgyülemlése, a CO2 tartalom feldúsulása, a penészedés elterjedése, amik később akár az épület állagára is hatással lehetnek. Minden esetben gondoskodnunk kell lakásunk kellő átszellőztetéséről, amely többségben a „klasszikus” megoldással, egyszerű ablak nyitással és ablakon való szellőztetéssel valósul meg. Ha végig gondoljuk ezt a folyamatot, akkor láthatjuk, hogy ebben az esetben mit is teszünk? Valójában az ablakon keresztül kiengedünk némi fáradt és elhasználódott levegőt (de természetesen nem az összest), és ezzel párhozamosan kiengedjük a lakás hőjét is. Mit kapunk vissza? Jórészt friss, de hideg levegőt. Az egész egy nagy energiapazarlás, nem is beszélve arról, hogy ezt a folyamatot nem tudjuk állandósítani és kontrollálni.

Hővisszanyerős szellőztetés:

Az ablak nyitós szellőztetéskor duplán is energiát veszítünk: egyszer, mikor kiengedjük a hőenergiát, aztán másodszor, mikor a beengedett hideg levegőt fel kell fűtenünk. Hővisszanyerős szellőztető berendezést alkalmazva ezen elpazarolt energiákat nem dobjuk ki (szó szerint) az ablakon. A központi hővisszanyerős szellőztető készülék lelke a hőcserélő: az elhasználódott (kifelé szívott) levegő keresztül halad és leadja a hőenergiáját a hőcserélőnek, majd a párhuzamosan érkező (befelé fújt) friss levegő szintén itt keresztül haladva felveszi ezt a hőenergiát, és felmelegítve érkezik be a lakásba. Fontos tudni, hogy ezen keresztirányú hő cserélésnél a szállított hő leadása és felvétele, a légáramok keveredése nélkül valósul meg.

A rendszer:

Egy komplett központi hővisszanyerős szellőztető rendszer szíve természetesen maga a szellőztető berendezés. Fontos ismernünk azonban, hogy ez a berendezés egy nagy egésznek csak egy része. A friss és az elhasznált levegő különböző légtechnikai csöveken, elosztó dobozokon, beszívó és kifúvó paneleken érkezik be illetve távozik ki a lakásból, érintve a szellőztető berendezést. Ezen rendszer kiépítését minden esetben pontos tervezési munka előzi meg, kialakítva a legoptimálisabb szellőztetés kialakítását otthonunkban.

Hálózati feszültség
230 V / 50 Hz
Méretek (magasság x szélesség x mélység)
248x868x643mm
Tömeg
27 kg
Légcsatorna csatlakozó mérete
125mm
Teljesítmény
115 W
Légszállítási teljesítmény
200 m3/h
Csatlakozó mérete
DN125
Hőcserélő
Normál
Kivitel
Mennyezeti
Garancia
36 hónap

Vortice

Akár egy olyan rendszert szeretnél kiépíteni, amely egy egész épület szellőztetését kézben tartja, vagy csak egy-egy szobát szeretnél megfelelő szellőztetéssel ellátni, a webáruházunkban kapható Vortice márka berendezései jelentik számodra a legjobb megoldást.

Ezek a formatervezés és a praktikum ötvözésével készült hővisszanyerős szellőztetők ugyanis a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában. A hatásfokuk megközelíti a 90%-ot, ami lényegében azt jelenti, hogy szinte teljes mértékben elkerülhető az ablaknyitással járó energiapazarlás, illetve a szennyeződések bejutása a lakásba.


A webáruházunk Vortice kínálatában az egyhelységes és központi hővisszanyerős szellőztető berendezések különböző változatai kaphatók, amelyek egytől egyig a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában, a hatásfokuk jócskán megközelíti a 90%-ot.

Hogy számokkal is illusztráljuk: ha odakint mondjuk -4°C van, a benti hőmérséklet pedig 21°C, akkor a szellőztetőgépek által a lakótérbe befújt levegő hőmérséklete 15°C, ami nagyban megkönnyíti a kazán dolgát, hiszen kevesebb fűtési energiára van szükség ahhoz, hogy fenntartsa a kellemes klímát a lakásban. 

Egészségügyi szempontból is érdemes elgondolkodni a Vortice hővisszanyerős szellőztetőkön

Az “elhasznált levegő” egészségügyi szempontból rendkívül problémás, mivel megnövekedik benne a szén-dioxid mennyiség, ami álmosító hatást gyakorol, és csökkentheti a koncentrációs képességet. Arról nem is beszélve, hogy a megnövekedett páratartalomnak köszönhetően ilyenkor könnyedén kialakulhat penész is, amelytől jobb minél előbb megszabadulni.

Az ablaknyitás pedig abból a szempontból nem igazán szerencsés, hogy ilyenkor a különböző szennyeződésekkel és a pollennel teli levegőt is beengeded a lakásba, ami még az egészséges emberek szervezetét is megterheli, azokét pedig pláne, akik érzékenyebbek a levegő összetételére.

Ám azt mégsem teheted meg, hogy sosem szellőztetsz. Válaszd inkább a Vortice hővisszanyerős szellőztetők egyikét, amelyek segítségével könnyedén orvosolhatóak ezek a problémák!

A légkezelő ugyanis megszűri a bejövő friss levegőt, amit aztán bejuttat az épületbe, ezzel egy időben pedig a beltéri, elhasznált levegőt is eltávolítja, ami felmelegíti a beáramló, tiszta levegőt egy hőcserélő lemezen keresztül. Azt mindenképpen fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a gép a használt és a friss levegő cseréjét több száz kis csövön keresztül, teljesen külön végzi, így fizikailag nem keveredik a kettő, csakis a használt levegő hője a beáramló hideg levegővel.

Milyen teljesítményű szellőztető gépet érdemes vásárolni?

A szellőztető gép teljesítményének meghatározására kétféle képlet létezik. Az egyik a lakók száma x 30 m3/h (a szükséges friss levegő mennyiség) x 2,5, a másik pedig a teljes fűtött légköbméter x 2,5.

Tegyük fel tehát, hogy négyen laktok egy lakásban, ahol 120 m2-nyi területet kell felfűteni! Ha jól számolunk, akkor az mindkét esetben 300 m3/h teljesítményt jelent.

Honnan tudod, hogy mennyi a maximális teljesítménye a szellőztető gépnek?

Vegyük példának mondjuk a márka kínálatunkban kapható Vortice Vort HR 350 Avel szellőztető gépet, amelynek ugyan 350 m3/h van feltüntetve maximális teljesítményként, de az egyáltalán nem mindegy, hogy az otthonod rendszerében is képes lesz ezt produkálni! Ezt az értéket ugyanis a gyártó egy meghatározott nyomásesésre adja meg.

Könnyedén előfordulhat tehát, hogy a Vortice 300 m3/h-s központi szellőztető gépe több levegőt tud megmozgatni ugyanazon a rendszeren, mint a 350 m3/h-es modell. Ha fentebb leírt dolgokkal kapcsolatban valamilyen kérdésed felmerülne, akkor írj nekünk bátran!

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.