Barion Pixel
Vortice F5 utángyártott szűrőbetét HR 350 Phantom szellőztető géphez

Vortice F5 utángyártott szűrőbetét HRI 350 Phantom szellőztető géphez

250X230X45
Szállítási költség: 2 200 Ft Elérhetőség: Raktáron 4 db
Raktáron:
Raktáron azonnal elérhető 4 db.

19 050 Ft
Bruttó ár

Garancia 12 hónap

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Ha most megrendeled, a termék várhatóan ekkor érkezik hozzád:

Hétfő 2024.07.15, reggel 8 és 17 óra között

Vortice F5 utángyártott szűrőbetét HR 350 Phantom szellőztető géphez

Garancia
12 hónap
Alkategória
Szűrő

Vortice

Akár egy olyan rendszert szeretnél kiépíteni, amely egy egész épület szellőztetését kézben tartja, vagy csak egy-egy szobát szeretnél megfelelő szellőztetéssel ellátni, a webáruházunkban kapható Vortice márka berendezései jelentik számodra a legjobb megoldást.

Ezek a formatervezés és a praktikum ötvözésével készült hővisszanyerős szellőztetők ugyanis a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában. A hatásfokuk megközelíti a 90%-ot, ami lényegében azt jelenti, hogy szinte teljes mértékben elkerülhető az ablaknyitással járó energiapazarlás, illetve a szennyeződések bejutása a lakásba.


A webáruházunk Vortice kínálatában az egyhelységes és központi hővisszanyerős szellőztető berendezések különböző változatai kaphatók, amelyek egytől egyig a legmagasabb szintet képviselik a szellőztetés világában, a hatásfokuk jócskán megközelíti a 90%-ot.

Hogy számokkal is illusztráljuk: ha odakint mondjuk -4°C van, a benti hőmérséklet pedig 21°C, akkor a szellőztetőgépek által a lakótérbe befújt levegő hőmérséklete 15°C, ami nagyban megkönnyíti a kazán dolgát, hiszen kevesebb fűtési energiára van szükség ahhoz, hogy fenntartsa a kellemes klímát a lakásban. 

Egészségügyi szempontból is érdemes elgondolkodni a Vortice hővisszanyerős szellőztetőkön

Az “elhasznált levegő” egészségügyi szempontból rendkívül problémás, mivel megnövekedik benne a szén-dioxid mennyiség, ami álmosító hatást gyakorol, és csökkentheti a koncentrációs képességet. Arról nem is beszélve, hogy a megnövekedett páratartalomnak köszönhetően ilyenkor könnyedén kialakulhat penész is, amelytől jobb minél előbb megszabadulni.

Az ablaknyitás pedig abból a szempontból nem igazán szerencsés, hogy ilyenkor a különböző szennyeződésekkel és a pollennel teli levegőt is beengeded a lakásba, ami még az egészséges emberek szervezetét is megterheli, azokét pedig pláne, akik érzékenyebbek a levegő összetételére.

Ám azt mégsem teheted meg, hogy sosem szellőztetsz. Válaszd inkább a Vortice hővisszanyerős szellőztetők egyikét, amelyek segítségével könnyedén orvosolhatóak ezek a problémák!

A légkezelő ugyanis megszűri a bejövő friss levegőt, amit aztán bejuttat az épületbe, ezzel egy időben pedig a beltéri, elhasznált levegőt is eltávolítja, ami felmelegíti a beáramló, tiszta levegőt egy hőcserélő lemezen keresztül. Azt mindenképpen fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a gép a használt és a friss levegő cseréjét több száz kis csövön keresztül, teljesen külön végzi, így fizikailag nem keveredik a kettő, csakis a használt levegő hője a beáramló hideg levegővel.

Milyen teljesítményű szellőztető gépet érdemes vásárolni?

A szellőztető gép teljesítményének meghatározására kétféle képlet létezik. Az egyik a lakók száma x 30 m3/h (a szükséges friss levegő mennyiség) x 2,5, a másik pedig a teljes fűtött légköbméter x 2,5.

Tegyük fel tehát, hogy négyen laktok egy lakásban, ahol 120 m2-nyi területet kell felfűteni! Ha jól számolunk, akkor az mindkét esetben 300 m3/h teljesítményt jelent.

Honnan tudod, hogy mennyi a maximális teljesítménye a szellőztető gépnek?

Vegyük példának mondjuk a márka kínálatunkban kapható Vortice Vort HR 350 Avel szellőztető gépet, amelynek ugyan 350 m3/h van feltüntetve maximális teljesítményként, de az egyáltalán nem mindegy, hogy az otthonod rendszerében is képes lesz ezt produkálni! Ezt az értéket ugyanis a gyártó egy meghatározott nyomásesésre adja meg.

Könnyedén előfordulhat tehát, hogy a Vortice 300 m3/h-s központi szellőztető gépe több levegőt tud megmozgatni ugyanazon a rendszeren, mint a 350 m3/h-es modell. Ha fentebb leírt dolgokkal kapcsolatban valamilyen kérdésed felmerülne, akkor írj nekünk bátran!

A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.