A klímák telepítésére vonatkozóan is megannyi szabály létezik. A legszembetűnőbb és sokak által látott része, az a kültéri egység, így egyáltalán nem mindegy, hogy a kültéri klímatartó konzol hogyan van elhelyezve, hogy megfeleljen minden kritériumnak.

Lassan megkezdődik a nyári időszak, és ezzel együtt eljön a klímaszezon is. A meleg időjárás mindenkinek eszébe juttatja, hogy érdemes lenne belefogni a klímaszerelésbe, de hogy pontosan hogyan is álljunk neki, arról érdemes egy kicsit tájékozódni.

Hova szabad felszerelni a klíma kültéri egységét?

Ez egy olyan dolog, ami sok mindentől függ. Elsősorban azt kell figyelembe vennünk, hogy az adott épületre vagy házra vonatkozik-e valamilyen előírás. Műemlék épületeknél, irodaházaknál lehetnek különleges kívánalmak, amiknek meg kell felelni, de egy társasházi lakásba történő beszerelés során is figyelembe kell vennünk a közösség akaratát és szabályait.

A kültéri egység felszerelésével szemben, azonban nemcsak esztétikai és társadalmi elvárások vannak, hanem egy további nagyon fontos szempontnak is meg kell felelni, ami pedig a szervizelhetőséggel van összefüggésben. A minőségi klímaberendezések is igénylik a folyamatos gondoskodást, így olyan helyre érdemes terveznünk a kültéri egységet is, ami jól megközelíthető. A készüléknek itt találjuk a gáz töltéséhez szükséges szelepeit, illetve itt vannak azok a csatlakozások, ahol pótolni lehet az idő során esetlegesen elszivárgó hűtőközeget.

A klímaberendezések felszerelése során gyakori igény szokott lenni, hogy olyan helyre kerüljenek amelyek kevésbé láthatóak. Nyilvánvalóan nem szükséges ezeket állandóan szem előtt tartani, de a megközelíthetőségük biztosított kell, hogy legyen.

A konzol kiválasztásában szerepe van annak, hogy hova kerül a klímaberendezés

Attól függően, hogy egy oldalfalra vagy a tetőszerkezetre szeretnénk kihelyezni a kültéri egységet, más-más típusú konzolt kell választanunk. Túl az esztétikai szempontokon és a praktikus elhelyezésen, vegyük számba ezeknek a kiegészítőknek az árait is!

Tudnod kell, hogy a tetőre való konzolok jóval drágábbak szoktak lenni, mint az egyszerű oldalfali konzolok. Ráadásul a tetőszerkezet könnyen elvezeti a kültéri egység rezgéseit és hangját, ami egy tetőtéri lakásban kifejezetten zavaró is lehet. Amennyiben kész tetőről van szó, a csőnyomvonal kialakítását is nehezítheti ez a szituáció. Mert jóval több bontási és helyreállítási munkával járhat, mint egy új kivitelezés.

A kültéri klímatartó konzol kiválasztása

Nálunk, a Szellőző shop termékei között böngészve számos megoldást találhatsz arra, hogy hogyan helyezd el a kültéri egységet. Fontos, hogy minden esetben olyan helyre történjen a telepítés, ahonnan egy esetleges karbantartási vagy szerelési munka során sem kell a teljes berendezést leszedni, hanem anélkül is jól hozzáférhető és javítható legyen.

A jól megközelíthető helyeken maga a telepítés is egyszerűbb, így ezáltal olcsóbb is. Míg ha a karbantartási és szervizelési munkáknál esetleg alpinista módszerrel kell megközelíteni a kültéri egységet, az nyilvánvalóan többletköltséggel fog járni.

Ügyelj a megfelelő oldaltávolságok betartására, ez azért fontos, hogy biztosított legyen a megfelelő levegőáramlás. Válassz a készülék súlyának és méreteinek megfelelő tartókonzolokat! Amennyiben bizonytalan vagy a megfelelő termék kiválasztásában, bátran kérd szakembereink segítségét!