Amikor hűtésre és fűtésre keresünk ideális megoldást, érdemes számba vennünk a fan-coil típusú eszközöket, amelyek mindkét feladatot képesek ellátni. Álló, mennyezetre vagy falra szerelhető változatuk is létezik, és nagyszerű választásnak bizonyulnak számtalan helyzetben. Nézzük, mikor érdemes megfontolni a használatát, mi mindent tud nekünk kínálni egy ilyen készülék, illetve milyen pozitív vonásokkal jellemezhetjük!

Modern megoldás a hűtésre és a fűtésre

Nálunk, a Szellőző shop webáruházban széles kínálattal készültünk annak érdekében, hogy az otthonodban tisztább levegő, kellemesebb környezet és ideális hőmérséklet fogadjon. Mivel az elvárások is többfélék lehetnek - az adott ingatlan adottságainak, valamint a benne élők lehetőségeinek függvényében - ezért a megoldásaink is többfélék, hogy te is rátalálhass a számodra, illetve a családod számára optimális megoldásokra.

Mire jó a fan-coil?

A fain-coil lamellás hőcserélő berendezések egyszerre tudják megoldani a fűtés, valamint a hűtés feladatát, ennek köszönhetően pedig minden évszakban igazán hasznosnak bizonyulnak. A hőcserélő csöveken elhelyezett bordák hatalmas, a hő leadására alkalmas felszínt hoznak létre, ezáltal nagyobb felületen keresztül tudják melegíteni a levegő hőmérsékletét is. 

A telepítésük egyszerű, és sokkal költséghatékonyabb, mint amit a hagyományos fűtési rendszereknél tapasztalhatunk. Emellett pedig nem csupán a fűtésnél, hanem a hűtésnél is be tudjuk vetni őket, mivel ventilátoros keringetés funkcióval is rendelkeznek.

Az, hogy fan-coil készülékek mellett döntünk, nem csupán azért fog alacsonyabb járulékos kiadásokkal együtt járni, mert kedvezőbb áron tudjuk üzembe helyezni őket, hanem azért is, mert az üzemeltetésük is energiahatékonyabb lehet. Ugyanis ahhoz, hogy ideális hőmérsékletet tudjunk biztosítani a segítségükkel, jóval alacsonyabb vízhőmérséklet is elegendő lesz a hagyományos rendszerekhez képest. 

A ventilátorok pedig nemcsak a hűtés miatt fontosak, hanem azért is, mert így rövidebb idő alatt tud felfűteni a készülék. Azt pedig már nem is kell magyaráznunk, hogy ezek ahhoz vezetnek, hogy kevesebb energiát kell felhasználni az üzemeltetéshez.

A választás szempontjai

Ahogy már a bevezetőben is említettük, ezek a berendezések telepíthetők a falra is, de akár a mennyezetre is felszerelhetők, sőt lábon álló modelljeik alkalmazásával még a szereléssel sem szükséges bajlódni. Emellett még a levegő is tisztább lesz, hiszen kiszűrik a levegőben keringő port és akár a szőrt is, ami elkerülhetetlenül jelen van, ha van kis kedvenc is a lakásban. A tisztább levegőért az allergiával, illetve asztmával élők még inkább hálásak lesznek.

A kiválasztáshoz tudni kell, hogy mekkora légköbmétert akarunk vele fűteni, illetve hűteni. Ez ugyanis meghatározza azt, hogy milyen teljesítményű készülékre lesz szükségünk. A négycsöves fan-coil képes megvalósítani a hűtést és a fűtést is. De mit tudnak a kétcsöves modellek? Nézzünk meg egy konkrét példát!

Immegras Hydro fan-coil

Az Immegras Hydro FS200 Parapet fan-coil egy kétcsöves modell, amely alkalmas mind a hűtés, mind a fűtés ellátására. Alapvetően álló változat, amelyet szerelhetünk az ablak alá, ahogy a hagyományos radiátorokat szokás, illetve a fal mellé.

Nagyon halkan működnek, mégis képesek rövid idő alatt felfűteni, illetve lehűteni a szobát. Hőszivattyús rendszerekhez kitűnő választásnak bizonyul. Nyáron és télen egyformán hasznát tudjuk venni a hőmérséklet szabályozásához.