Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető
Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető

Vortice VORT HRI Phantom 350 BP központi hővisszanyerős szellőztető

11293
Elérhetőség: 2-3 munkanap
Raktáron:
Raktáron azonnal elérhető X db.

x munkanap:
A termék nincs raktáron, várhatóan ennyi a szállítási ideje.

820 000 Ft
Bruttó ár

szellozokivitelezes2.jpg

Teljesítmény 165 W
Garancia 36 hónap
 Ingyenes szállítás!

Szállítással kapcsolatos információk

Partnereink
gls posta
Szállítási idő

Munkanapokon: reggel 8 és 17 óra között

Főbb információk: 

  • Vort HRI Phantom 350 
  • Tűzálló horganyzott acéllemez burkolat, 20 mm vastag hangelnyelő béléssel 
  • Bekötési csatlakozók átmérője: 150 mm
  • Nagyon hatásos, keresztirányú ellenáramú típusú hőcserélő 
  • Nagy teljesítményű ventilátorok, amelyek centrifugális járókerékkel vannak ellátva 
  • EC motor (kefe nélkül): 3 sebességgel, amelyek a telepítéskor állíthatók be 
  • Integrált fagyvédelem Automatikus, 100% -os by-pass 
  • 2 db F5 szűrő (opcionális F7 szűrő ), amelyek könnyen hozzáférhetőek 
  • Elektronikus vezérlés LCD kijelzővel - Védettség: IPX2. 
  • Szigetelési osztály: II.

A szellőztetés fontossága:

Életünk jelentős részét lakásunkban/házunkban töltjük, így nagyon fontos odafigyelnünk a minket körül vevő levegő minőségére. Egy bezárt, „túl jól szigetelt” lakás levegője káros lehet egészségünkre, valamint általános közérzetünket is nagyban befolyásolja. Ilyen káros folyamatok lehetnek akár a por felgyülemlése, a CO2 tartalom feldúsulása, a penészedés elterjedése, amik később akár az épület állagára is hatással lehetnek. Minden esetben gondoskodnunk kell lakásunk kellő átszellőztetéséről, amely többségben a „klasszikus” megoldással, egyszerű ablak nyitással és ablakon való szellőztetéssel valósul meg. Ha végig gondoljuk ezt a folyamatot, akkor láthatjuk, hogy ebben az esetben mit is teszünk? Valójában az ablakon keresztül kiengedünk némi fáradt és elhasználódott levegőt (de természetesen nem az összest), és ezzel párhozamosan kiengedjük a lakás hőjét is. Mit kapunk vissza? Jórészt friss, de hideg levegőt. Az egész egy nagy energiapazarlás, nem is beszélve arról, hogy ezt a folyamatot nem tudjuk állandósítani és kontrollálni.

Hővisszanyerős szellőztetés:

Az ablak nyitós szellőztetéskor duplán is energiát veszítünk: egyszer, mikor kiengedjük a hőenergiát, aztán másodszor, mikor a beengedett hideg levegőt fel kell fűtenünk. Hővisszanyerős szellőztető berendezést alkalmazva ezen elpazarolt energiákat nem dobjuk ki (szó szerint) az ablakon. A központi hővisszanyerős szellőztető készülék lelke a hőcserélő: az elhasználódott (kifelé szívott) levegő keresztül halad és leadja a hőenergiáját a hőcserélőnek, majd a párhuzamosan érkező (befelé fújt) friss levegő szintén itt keresztül haladva felveszi ezt a hőenergiát, és felmelegítve érkezik be a lakásba. Fontos tudni, hogy ezen keresztirányú hő cserélésnél a szállított hő leadása és felvétele, a légáramok keveredése nélkül valósul meg.

A rendszer:

Egy komplett központi hővisszanyerős szellőztető rendszer szíve természetesen maga a szellőztető berendezés. Fontos ismernünk azonban, hogy ez a berendezés egy nagy egésznek csak egy része. A friss és az elhasznált levegő különböző légtechnikai csöveken, elosztó dobozokon, beszívó és kifúvó paneleken érkezik be illetve távozik ki a lakásból, érintve a szellőztető berendezést. Ezen rendszer kiépítését minden esetben pontos tervezési munka előzi meg, kialakítva a legoptimálisabb szellőztetés kialakítását otthonunkban.

Hálózati feszültség
230 V / 50 Hz
Méretek (magasság x szélesség x mélység)
288x1183x740mm
Tömeg
37 kg
Légcsatorna csatlakozó mérete
150mm
Teljesítmény
165 W
Légszállítási teljesítmény
350 m3/h
Csatlakozó mérete
DN150
Hőcserélő
Normál
Kivitel
Mennyezeti
Garancia
36 hónap
A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.

Ez a weboldal sütiket (cookie-kat) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Részletek...